Ametlik foto

Alar Karis ametlikVabariigi Presidendi ametlik foto on dokument, millel on kindlad mõõdud ja vormistus. Fotole peaks kuuluma aukoht Eesti Vabariigi riigiasutuste, Kaitseväe peastaabi ja allüksuste ning omavalitsuste seinal. Samuti on võimalus fotot eksponeerida muudel asutustel, kel selleks soovi.

Eraisikud võivad soovi korral saada presidendi ametliku foto siit ning trükkida ja raamida seda oma tarbeks jälgides kasutustingimusi.

Presidentide ametlike fotode kasutustingimused

Vabariigi Presidendi Kantselei veebilehelt presidendi ametliku foto eraisikust allalaadija võib kasutada fotosid etteantud kujul isiklikuks otstarbeks trükkimiseks. (Nt foto paberile trükkimiseks ja raamimiseks oma kodu või töökoha seinale). Fotode töötlemine (lõikamine, värvide või proportsioonide muutmine vmt) ei ole seejuures lubatud.

Foto raamimisel võib järgida neid juhtnööre:

-foto mõõdud: 40,4 x 30,4 cm
-paspartuu mõõdud: külgedel 5 cm, üleval 5 cm ja all 6 cm
-raam: tumepruun kitsas puitliist, fotopoolses servas kuldne joon; tagapapp; T-riputus; harilik klaas;

Fotode kasutamine trükistes ei ole lubatud ilma Vabariigi Presidendi Kantselei loata. Palume luba taotleda siit: vpinfo(at)vpk.ee

Fotode kasutamine ärilistel või turunduseesmärkidel on lubatud ainult neil, kes on sõlminud Vabariigi Presidendi Kantseleiga litsentsilepingu.

Palume teatada litsentsilepingu sõlmimise soovist siia: vpinfo(at)vpk.ee Litsentsilepingu sõlmimise järel edastab presidendi kantselei soovitud fotod sobilike tif-failidena.

Vabariigi Presidendi Kantseleil on sõlminud  lepingud presidendi ametliku foto reprodutseerimiseks nende ettevõtetega:
Raamiruum OÜ  Tallinn
Fomar OÜ Kuressaare
OÜ Digifoto Tallinn
Maksifoto OÜ Viljandi
ADexpert OÜ Võru
OÜ Rolest Tallinn
Fotomeister Pluss OÜ Tallinn
Elavad Pildid OÜ Tallinn
Võru Foto OÜ Võru

Fotode kasutustingimuste rikkumisel on Vabariigi Presidendi Kantseleil õigus keelata kasutajal edaspidi fotode kasutamine. Samuti on Vabariigi Presidendi Kantseleil õigus kasutada autoriõiguste kaitseks kõiki tsiviilõiguslikke vahendeid.

Fotode allalaadimisel nõustute antud kasutustingimustega.

Lae alla president Karise ametlik foto (10 MB)

Lae alla president Kaljulaidi ametlik foto (6 MB)

Lae alla president Ilvese ametlik foto (3,45 MB)

Lae alla president Rüütli ametlik foto (3,0 MB)

Lae alla president Meri ametlik foto (5,7 MB)

NB! Fotode allalaadimiseks tuleb klõpsata fotol hiire parema klahviga ja siis valida „Salvesta foto“.

President Konstantin Pätsi ametliku fotona soovitame kasutada Eesti Kirjandusmuuseumi fotokogus asuvat fotograaf Parikase fotot (viide KM EKLA B-181:1242).