- Reset + Prindi

Noore IT-teadlase preemia

02.11.2015

Noore IT-teadlase preemia, 5000 eurot, on mõeldud kuni 35-aastasele (taotlemise hetkel) teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud (nii Eesti kui välismaa ülikoolis) ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega (põhifookus: tarkvaraarendus ja -rakendus). Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks.

Kandidaate võivad esitada nii noored IT-teadlased ise kui ka nende juhendajad, tööandjad, erialaühendused, ülikoolid, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada avaldus koos eluloo ja kontaktandmetega, kuni 6000 tähemärgi pikkune kirjeldus teadustööst ja selle olulisusest, asjassepuutuvate publikatsioonide loetelu ning kuni kaks soovituskirja juhendajalt, kolleegilt või erialaorganisatsioonilt.

Noore teadlase preemiat annab välja kultuurirahastu, seda rahastab kolme aasta jooksul Microsofti arenduskeskus Eestis. Preemiat antakse välja kord aastas.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata digitaalselt allkirjastatuna Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kultuurirahastu süstematiseerib dokumendid ja esitab need nõukogule otsustamiseks. Preemia saaja valib välja kultuurirahastu nõukogu koos rahastaja esindajaga. Kultuurirahastu võib vajadusel paluda nõu ja soovitusi preemia määramiseks teadlastelt, õppejõududele ja teistelt valdkonna ekspertidelt.


Senised laureaadid

2016  andmetöötlussüsteemi Sharemind looja, arendaja ja rakendaja Dan Bogdanov
2017
  Maksim Jenihhin, nanoelektroonikasüsteemide töökindluse ja usaldusväärsuse uurija, kes keskendub nanoelektroonika vananemise tuvastamisele elektronskeemides
2018 –
Tartu Ülikooli keeletehnoloogia õppetooli juhataja Mark Fišel
2019 –
TalTechi professor Juri Belikov
2020 –
Tartu Ülikooli bioinformaatika teadur Kaur Alasoo