SOS Lasteküla Eesti Ühing
SOS Lasteküla Eesti Ühing on 1994. aastal asutatud mittetulundusühing ja tegutseb kohalike omavalitsuste asendushooldusele määratud toetuste ning eraisikute, ettevõtete ja rahvusvahelise organisatsiooni annetuste toel. SOS Lasteküla eesmärk on suurendada laste ja perede heaolu Eestis ja kogu maailmas. 1995. aastal, esimese SOS Lasteküla loomisel Keilas, sai alguse märgiline traditsioon, et ametis oleva presidendi abikaasa on SOS Lasteküla patroon. Selle tava aitas luua Helle Meri. Patrooni rolli on kandnud Ingrid Rüütel, Evelin Ilves, Ieva Ilves ja Kristi Kallas. Sirje Karis on SOS Lasteküla patroon alates 2022. aasta maist.
Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tartu Ülikooli Sihtasutuse peamine eesmärk on toetada stipendiumite abil üliõpilaste teadus- ja õppetööd. Sirje Karis on Tartu Ülikooli Sihtasutuse patroon alates 2022. aasta juunist.
Sünnitusmajade Fond SA
Sünnitusmajade Fond on 2000. aastal loodud Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi õigusjärglane. Fondi missioon on anda heade toetajate abiga oma panus selleks, et lisaks vanemate armastusele, asjatundlikele tohtritele ja hoolitsevatele ämmaemandatele oleks elu algusele toeks ka kaasaegne keskkond ja abivahendid tarkade aparaatide näol. Fond toetab üle terve Eesti paiknevaid sünnitusosakondi vajalike innovaatiliste seadmete soetamisel ning personalile väga vajalike koolituste võimaldamisel. Sirje Karis on Sünnitusmajade Fondi patroon alates 2022. aasta detsembrist.
Laste ja noorte annete arendamise patroon
Iga laps ja noor peab saama võimetele ja vajadustele vastavat õpet, ka need, kes ühes või mitmes valdkonnas on eakaaslastest oma teadmiste ja oskuste poolest ette jõudnud. Seetõttu koostas Haridus- ja Teadusministeerium „Laste ja noorte annete märkamise ja toetamise tegevuskava“. Tegevuskava eesmärk on osutada laste ja noorte võimete ning vajaduste erinevusele ning astuda samme, et Eesti koolides, lasteaedades, huvikoolides ja noortekeskustes toetatakse annete ja sellest tulenevat ka loovuse arengut. Patrooni roll on olla abiks andekatele suunatud tegevuste õnnestumisele ning seista selle eest, et lapsevanemad, õpetajad ja ka noored ise oskaks andekaid enda seas paremini märgata.