- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas Jaapani peaministriga digikoostöö edendamise võimalusi  

President Kaljulaid arutas Jaapani peaministriga digikoostöö edendamise võimalusi    © Anu Säärits

04.08.2021

Jaapanis töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna Tokyos Jaapani peaministri Yoshihide Suga’ga. Kohtumise peateemadeks oli kahe riigi koostöö edendamine digi- ja e-valitsemise valdkonnas.

„Jaapani ja Eesti e-riigi alusarhitektuur ja loogika on sarnane ning Jaapani huvi meie ettevõtete kogemuste vastu järjest kasvab. Kuna digitaliseerimine on tänase Jaapani valitsuse peamisi prioriteete viiruskriisi vastu võitlemise kõrval, on sellel koostööl suur potentsiaal,“ sõnas president Kaljulaid. Ta õnnitles peaminister Sugat ka Eesti ja Jaapani sõprussuhete aastasaja täitumise puhul, mida sel aastal tähistatakse.

Riigijuhid arutasid olukorda ja kasvavaid pingeid Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas. „Euroopa Liit ja Jaapan näevad arenguid selles regioonis sarnastena, me mõlemad oleme demokraatia, inimõiguste ja õigusriigi tugevad toetajad,“ ütles Vabariigi President kohtumisel.

Eesti riigipea tunnustas Jaapanit ka 32. suveolümpiamängude ja neile järgnevate paraolümpiamängude eduka ettevalmistamise ja senise kulu eest.

President Kersti Kaljulaid on töövisiidil Jaapanis, kus osaleb 32. suveolümpiamängude lõputseremoonial, kohtub kohaliku eestlaste kogukonnaga ja annab Sakus üle teenetemärgi Saku linnapeale Eesti ja Jaapani koostöö pikaaegse edendamise eest.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.