- Reset + Prindi

President Kaljulaid: Leedu hübriidkriis puudutab kõiki Balti riike 

President Kaljulaid: Leedu hübriidkriis puudutab kõiki Balti riike  © Mattias Tammet/presidendi kantselei

30.07.2021

President Kersti Kaljulaid kohtus täna hommikul Kadriorus siseminister Kristian Jaani ja kaitseminister Kalle Laanetiga, kellega arutas Valgevene poolt vallandatud hübriidkriisi Leedu piiril.

„Viimastel nädalatel koordineeritult üle Leedu piiri suunatud inimvoog ei ole pagulaskriis. See ei ole migratsioonikriis ja see ei ole ainuüksi Leedu probleem. See on selgelt hübriidkriis, mis võib kujuneda ohtlikuks nii kõigile kolmele Balti riigile kui ka kogu NATO-le ja Euroopa Liidule. Me ei tohi seda ohtu kuidagi ise pisendada ega alahinnata. Sellest teadmisest lähtuvad peavad olema ka Balti riikide ning meie liitlaste ja partnerite sammud,“ ütles riigipea pärast kohtumist ministritega.  

Riigipea rõhutas kohtumisel Balti riikide omavahelise koostöö olulisust selles kriisis kui vajadust juhtida ka meie liitlaste ja rahvusvaheliste organisatsioonide tähelepanu olukorra tõsidusele. „Praeguse hübriidkriisiga samal ajal toimub Venemaa ja Valgevene sõjaline suurõppus Zapad 2021. Täna on veel keeruline hinnata, kas need kaks operatsiooni on omavahel seotud või mitte, aga kindlasti pingestab see olukorda veel ning peame kogu Euroopa Liidu ja NATOga olukorda väga tähelepanelikult jälgima ja adekvaatselt reageerima,“ sõnas president Kaljulaid. 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.