- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus prantsuskeelsete riikide ühenduse OIF peasekretäriga  

President Kaljulaid kohtus prantsuskeelsete riikide ühenduse OIF peasekretäriga    © Mattias Tammet/presidendi kantselei

15.06.2021

President Kersti Kaljulaid kohtus täna pärastlõunal Kadriorus Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni peasekretäri Louise Mushikiwabo`ga, kellega räägiti digiambitsioonidest frankofooniariikides, aga ka vaktsineerimise kulgemisest maailmas.

Riigipea sõnul kannab OIF vajalikku väärtuste süsteemi ja oluline on, et tehakse koostööd ka teiste rahvusvaheliste organisatsioonide nagu ÜRO ja Aafrika Liit ja seda ka digivallas. ”Ennekõike tuleb ka ülejäänud maailma nügida digitaalse identiteedi loomise suunas, sest nagu meiegi kogemus näitab, annab see tõuke ka e-valitsemise, aga ka sotsiaalsüsteemi ja hariduse edenemiseks,” ütles riigipea.

Lisaks peatuti pikemalt ka vaktsineerimisel. ”Täna on vaktsineeritud umbes 5 protsenti maailma rahvastikust. Arenenud riikidel on moraalne kohus tagada vaktsiinide kättesaadavusse, sest ilma selleta ei ole maailm turvaline,” rõhutas president Kaljulaid.

Rahvusvahelisel Frankofoonia Organisatsioonil (OIF – Organisation internationale de la Francophonie) on kokku 88 liiget ja vaatlejat. Lisaks prantsuse keele ning keelelise ja kultuurilise mitmekesisuse edendamisele toetab OIF liikmesriike rahu, demokraatia, inimõiguste kaitsmisel. Eestil on OIFi juures vaatleja staatus alates 2010. aastast ning oleme teiste teemade seas selle aja jooksul tutvustanud aktiivselt Eesti digiriigi lahendusi.

 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.