- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja kaks seadust

10.06.2021

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja karusloomade aretamise ja pidamise keelustamise ning hädaolukorra seaduse muudatused.

Loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muudatused keelustavad Eestis loomade aretamise ja pidamise üksnes või peamiselt karusnaha saamise eesmärgil. Keeld hõlmab vaid sellist karusloomakasvatust, kus karusnaha tootmine on ainuke või peamine eesmärk. Praeguses litsentsid kasvatajatele kehtivad kuni 1. jaanuarini 2026.

Hädaolukorra seaduse muudatustega tagatakse keskne varu moodustamise ja hoiustamise valmisolek elanikkonna varustuskindluse tagamiseks läbi AS-i Eesti Varude Keskuse (EVK) loomise; antakse Siseministeeriumi pädevused, volitused ja ülesanded kriisireguleerimise koordineerimisel üle Vabariigi Valitsusele ja Riigikantseleile ning sätestatakse õigusaktide väljatöötamise ülesanne Riigikantseleile valitsemisalade ülese valdkonna koordineerimisel.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.