- Reset + Prindi

President Kaljulaid rääkis Ungari riigipeaga suvel Tartus toimuvast soome-ugri maailmakongressist

President Kaljulaid rääkis Ungari riigipeaga suvel Tartus toimuvast soome-ugri maailmakongressist © Mattias Tammet/presidendi kantselei

28.05.2021

President Kersti Kaljulaid kõneles täna video teel Ungari presidendi Janos Aderiga, kellega räägiti sel suvel Tartus toimuvast soome-ugri maailmakongressist, kroonviiruse olukorrast mõlemas riigis ja Kolme mere algatuse käekäigust.

Eesti riigipea andis oma Ungari kolleegile teada, et soome-ugri maailmakongressi raames seekord Tartus presidentide kohtumist ei toimu ja selle asemel oodatakse Ungari, Soome ja Venemaa riigipeadest videotervitusi. „Kroonviirus on seadnud maailmakongressi suurusele paraku omad piirid, ent sellest hoolimata on hea meel tervitada suvel Tartus küll vähendatud koosseisus ka Ungari delegaate. See on soome-ugri rahvastele oluline kokku tulemise koht,“ ütles president Kaljulaid.

Räägiti ka mõlema riigi kroonviiruse olukorrast, mis näitab suve hakul ka stabiliseerumise märke, ja samuti Kolme mere algatusest. Suvel on Bulgaaria eestvedamisel Sofias toimumas riikide kohtumine, et edendada koostööd energia-, transpordi- ja digitaristu vallas.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.