- Reset + Prindi

President Kaljulaid läheb riigivisiidile Austriasse

25.05.2021

President Kersti Kaljulaid suundub täna riigivisiidile Austriasse, et suurendada kahe riigi koostööd, eriti digi-ja rohepöörde teemadel ning tähistada diplomaatiliste suhete aastasada. Riigipead saadab ka esinduslik äridelegatsioon targa transpordi ja logistika valdkondadest.

„Riigivisiit keskendub suuresti digi-ja rohepöörde teemadele. Eesti on digipöörde juba suuresti läbi viinud ja jagab oma kogemusi ka teiste riikidega. Austria on omakorda kliimaambitsioonide ja rohepöörde vallas üks Euroopa Liidu eesrindlikumaid riike. Oma teadmiseid ja kogemusi ühendades saame koos pakkuda tarku ja jätkusuutlikke lahendusi. Seetõttu on ka paljudel Eesti ettevõtetel huvi Austria turu ja sealsete koostööpartnerite vastu,“ lausus Vabariigi Presidendi välisnõunik Lauri Kuusing.

Eesti riigipead saadab riigivisiidil ametlik delegatsioon, kuhu kuuluvad ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ja Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Lisaks on visiidil kaasas 11-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuuluvad ettevõtted targa transpordi ja logistika valdkondadest.

Riigipea kohtub visiidi käigus Austria presidendi Alexander Van der Belleniga, Rahvusnõukogu president Wolfgang Sobotkaga, liidukantsler Sebastian Kurziga ning Viini linnapea Michael Ludwigiga. Visiidi ajal toimub riigipeade osalusel ka Eesti-Austria majandusfoorum. President Kaljulaid külastab ettevõtet Heinzel Group Holding, mille kontserni kuulub ka Eesti haavapuitmassi tehas Estonian Cell ning vähiravimeid tootvat ettevõtet Boehringer Ingelheim.

Neljapäeva hommikul toimub president Kaljulaidi ja president Van der Belleni debatt, mida modereerib Euroopa Komisjoni esindaja Austrias Martin Selmayr. Debati teemaks on Euroopa väljakutsed peale pandeemiat ning 27. mail Eesti aja järgi kell 11.45 algavat debatti saab vaadata siin: Debatten zur Zukunft Europas - YouTube

Riigivisiit on kahe riigi omavahelise suhtlemise kõige pidulikum vorm. Aastas teeb Eesti Vabariigi president reeglina 1-2 riigivisiiti ning võõrustab teist sama palju.

Tagasi kodumaale jõuab riigipea neljapäeva hilisõhtul.

 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.