- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja kaks seadust

27.04.2021

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja jäätmete kogumist ja Eesti ning Moldova vahelist pensionikindlustust puudutavad seadusemuudatused.

Eesti Vabariigi ja Moldova Vabariigi vahelise sotsiaalkindlustuslepingu muutmise protokolli ratifitseerimise seadusega kaasajastatakse kahe riigi vahelist sotsiaalkindlustuslepingut, mille eesmärk on tagada inimestele pensionikindlustus ühest riigist teise liikumisel või kui lepingupoolte riikides elavad inimesed on töötanud ja omandanud pensioniõigusi teineteise territooriumitel. Muudatused puudutavad eelkõige Eestis läbiviidud töövõimereformi, sest enam ei määrata töövõimetuspensioni.

Jäätmeseaduse ja pakendiseaduse muudatusega võetakse üle ja täidetakse ELi direktiividest tulenevad kohustused. Muudetakse jäätmete liigiti kogumise, laiendatud tootjavastutuse, jäätmetekke vältimise, kohaliku omavalitsuse üksuste ja riigi jäätmekavade ning jäätmete ringlusse võtmise tõhustamisega seotud nõudeid ja meetmeid.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.