- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja riigieksameid puudutavad seadusemuudatused

15.04.2021

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja eile Riigikogus vastu võetud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatused, mis näevad ette erisused tavapärastest lõpetamise tingimustest gümnaasiumi eksamite osas.

Lisaks antakse seadusega võimalus muuta eksamite läbiviimise aegu ning vajadusel kehtestada täiendavaid lisaeksamite aegu. Samuti sätestatakse erisused põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste hindamise korralduses 2020/2021. õppeaastaks ning luuakse kogu põhikooli ja gümnaasiumi ulatuses võimalus kasutada hindamisel kirjeldavaid sõnalisi hinnanguid numbriliste hinnete asemel. Lisaks kehtestatakse erandina, et sel aastal ei ole riigieksamite, neid asendavate rahvusvaheliselt tunnustatud eksamite, gümnaasiumi koolieksami ja õpilasuurimuse või praktilise töö sooritamine käesoleval õppeaastal gümnaasiumi lõpetamise tingimusteks.

Kuna esimene riigieksam toimub 19. aprillil, siis muudatused eksamikorralduses jõustuvad Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.