- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja kolm seadust

23.03.2021

President Kersti Kaljulaid kuulutas eile välja rahapesu, gaasi tarbivate sõidukite ja ohtlike ainete merevedu puudutavad seadusemuudatused.

Tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muudatustega rakenduvad praegu kehtivad agressiivse maksuplaneerimise vastased meetmed senise Eesti enda kehtestatud madala maksumääraga territooriumide loetelu asemel Euroopa Liidu loetellu kantud maksualast koostööd mittetegevate jurisdiktsioonide suhtes. Samuti võimaldatakse Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi residendist füüsilisel isikul sarnaselt Eesti residendiga arvestada maksuvaba tulu jooksvalt senise aastapõhise arvestuse asemel ja täpsustatakse ka Euroopa Liidu asutuste lähetuskuludega seotut.

Liiklusseaduse muudatustega kehtestatakse üldine raamistik erisüsteemide kontrollimisele ning kontrollimisega tegelevatele asutustele. Eelkõige puudutab see praegu maagaasiga sõitvate sõidukite kütusepaake, et tagada kütusena surumaagaasi ja veeldatud maagaasi tarbivate sõidukite ohutus.

1996. aasta rahvusvahelise konventsiooni vastutusest ja kahju hüvitamisest ohtlike ja kahjulike ainete mereveol (HNS-konventsiooni) 2010. aasta protokolliga ühinemise seaduse kohaselt luuakse konventsiooni ja protokolliga ohtlike ja kahjulike ainete mereveol tekkinud merereostuskahjude hüvitamiseks rahvusvaheline süsteem. Konventsioon ei ole veel rahvusvaheliselt jõustunud ning Eesti protokolliga ühinemine tähendab ühtlasi konventsiooniga ühinemist. Konventsioon kohustab osalisriigis registreeritud laeva registreeritud omanikku võtma piisavat kindlustust või muud finantstagatist, et katta kehtivate määrade kohaselt ohtlike või kahjulike ainete tekitatav võimalik reostuskahju.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.