- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas Riigikogu uute juhtidega kroonviiruskriisi vastast võitlust

President Kaljulaid arutas Riigikogu uute juhtidega kroonviiruskriisi vastast võitlust © Mattias Tammet/presidendi kantselei

18.03.2021

Vabariigi President kohtus täna õhtupoolikul Kadriorus Riigikogu esimehe Jüri Ratase ja aseesimehe Hanno Pevkuriga, et arutada Riigikogu äsja valitud juhatuse plaane, parlamendi rolli kroonviiruse vastases võitluses ning muid päevakajalisi küsimusi.

Riigipea õnnitles Riigikogu juhatuse liikmeid ametisse valimise puhul. „Viirus ei tunne erakondade või koalitsiooni-opositsiooni piire, mistap on oluline, et kõik poliitilised jõud ühendaks viiruse vastases võitluses oma jõud ning keskenduks ka viiruskriisi tagajärgede leevendamisele. Riigikogul on siin ülioluline roll tõhusa ja kvaliteetse seadusloomega panustades. Me oleme selles kriisis juba palju õppinud ja ka õigusruumi kohendanud, et me saame viiruse vastu võidelda ja ka piiranguid seada ilma eriolukorrata, ilma osasid põhiõigusi ja -vabadusi piiramata. Praegused ranged piirangud annavad ka tulemusi, aga selleni läheb veel aega. Viiruse taandumiseni läheb veel aega ja näeme, et näiteks noorte hulgas ei kipu see veel üldse taanduma, mis on tõsine murekoht,“ sõnas riigipea pärast kohtumisi ning kutsus kõiki Eesti inimesi üles oma igapäevaseid kontakte jätkuvalt vähendama, seatud piiranguid jälgima ja võimaluse avanedes ennast vaktsineerida laskma.

Kohtumistel arutati veel ka välispoliitika küsimusi, erakondade rahastamise temaatikat, majanduspoliitika ja rohepöördega seotud küsimusi ning muid päevakajalisi teemasid. Täna valis Riigikogu endale uue juhatuse ning sel puhul on tavaks Vabariigi Presidendi ja valitud juhatuse liikmete kohtumine. Viirusriskide maandamiseks olid kohtumised korraldatud iga Riigikogu juhatuse liikmega eraldi, kutsutud olid kõik juhatuse liikmed.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.