- Reset + Prindi

Vabariigi President sõidab uuel nädalal töövisiidile Lätti ja Leetu

26.02.2021

President Kersti Kaljulaid sõidab teisipäeval töövisiidile Riiga, kust suundub sama päeva õhtul Vilniusesse. Neil päevil möödub sada aastat kolme Balti riigi omavaheliste diplomaatiliste suhete algusest ning visiidi eesmärk on omavahelise läbikäimise hoidmine ja koostöö tihendamine.

„Läti ja Leedu on ja jäävad meie asukoha ja ühise ajaloo tõttu alati meie lähimaiks sõpradeks. Me rahvad on tuhandeid aastaid siin külg külje kõrval Läänemere kallastel elanud ja omavahel läbi käinud. Jagame nägemusi regiooni ja Euroopa julgeolekust ning tulevikust. Saja aasta möödumine diplomaatilise suhtluse algusest on ühelt poolt sümboolne ja pidulik hetk, mida tähistada, aga lisaks on meil alati palju praktilisi küsimusi, mida just üheskoos saame ja peame arutama,“ selgitas riigipea välispoliitika nõunik Lauri Kuusing.

Visiidi keskmeks on Eesti riigipea kohtumised oma Läti ja Leedu kolleegiga. Kroonviirusega seotud riskide maandamiseks toimuvad kohtumised vastavalt erinevate riikide pädevate asutuste seatud reeglitele ja soovitustele. Riigipea naaseb Eestisse kolmapäeva õhtul.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.