- Reset + Prindi

President Kaljulaid kõneles Leedu uue peaministriga  

President Kaljulaid kõneles Leedu uue peaministriga   
Leedu peaminister Ingrida Šimonytė.
© Mattias Tammet/presidendi kantselei

16.12.2020

President Kersti Kaljulaid pidas täna hommikul video teel tutvumiskohtumise Leedu peaministri Ingrida Šimonytėga, et õnnitleda teda valitsusjuhiks saamise puhul ning arutada Balti koostööd, sealhulgas energiakoostööd ja digitaliseerimist.

Pikemalt arutati majanduse taastumist peale pandeemiat ning kuidas Euroopa taastefond aitab meie riikide majandust restruktureerida ja rohepööret läbi viia.

Riigipea jagas Leedu uue peaministri seisukohta, mille kohaselt tuleb pandeemiajärgse majanduse ülesehitamisel võtta ette julgeid reforme ja omada tulevikku suunatud nägemust. President Kaljulaid rõhutas, et Balti riikide, aga ka Põhjamaade huvides on rohepöörde läbiviimine koostöös erasektoriga, nii et riik loob rohelise turu, kuid investeeringud rohelise energia tootmiseks teevad erafirmad.

Pikemalt peatuti veel olukorral Valgevenes. Peaminister Šimonytė ja president Kaljulaid rõhutasid, et nii Eesti kui Leedu toetavad Valgevene rahva soovi valida oma riigi tuleviku suund demokraatlikult.

Räägiti ka digitaliseerimisest, sealjuures Euroopa Liidu ühise digitaalse isikutunnistuse väljatöötamise olulisusest.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.