- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja viis seadust

15.12.2020

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja 2021. aasta riigieelarve seaduse ning samuti pensionitõusu ja kohalike omavalitsuste võlakoormuse suurendamist võimaldavad muudatused.

Riikliku pensionikindlustuse seaduse ja teiste seaduste muutmisega suurendatakse riikliku esimese samba pensioni baasosa 1. aprillil 2021 täiendavalt 16 euro võrra ja see puudutab ligikaudu 320 000 inimest. Suureneb ka pensionilisa laste kasvatamise eest, mis puudutab umbes 203 000 inimest. Samuti suureneb rahvapensioni määr suureneb 30 euro võrr ja see puudutab veidi enam kui 3000 inimest.

2021. aasta riigieelarve seaduse kohaselt on järgmisel aastal eelarve kulude ja investeeringute maht 13,1 miljardit eurot ja tulude maht 11,2 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2020. aasta algse eelarvega võrreldes 5 protsenti ehk 534 miljoni euro võrra ning lisaeelarvega tehtud muudatusi arvestades 12 protsenti ehk 1,2 miljardit eurot. Kulud ja investeeringud kasvavad võrreldes 2020. aasta algse eelarvega ligikaudu ühe miljardi euro võrra ja lisaeelarvega tehtud muudatusi arvestades 5 protsenti ehk ligikaudu 0,6 miljardi euro võrra.

Kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse muudatused võimaldavad kohalikel omavalitsustel suurendada netovõlakoormust, et COVID-19 levikust tingitud eriolukorras ja sellele järgneval perioodil saaks KOVid aastatel 2020–2027 tulude kasvu pidurdumise tingimustes võtta vajadusel suuremas mahus laenu majanduse elavdamiseks ja vajalike investeeringute tegemiseks.

Maksubaasi kahandamise ja kasumi ümberpaigutamise ennetamiseks maksulepingutega seotud meetmete rakendamise mitmepoolse konventsiooni ratifitseerimise seaduse muutmisega parandatakse seaduses tehnilised vead ja viiakse ratifitseerimise seaduse eestikeelne tekst vastavusse ingliskeelse teatiste ja reservatsioonide originaaltekstiga.

Euroopa Nõukogu filmialase kaastootmise konventsiooni (uuendatud) ratifitseerimise seaduse eesmärk on edendada rahvusvahelist filmialast koostööd Euroopas. Konventsiooni tulemusel on Eesti filmitootjatel võimalik rahvusvaheliste kaastootmise projektidega lihtsamini ühineda, laiendades seeläbi filmiprojektide tegemiseks loomingulisi ja rahastamise võimalusi.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.