- Reset + Prindi

President Kaljulaid kõneles Austria presidendi ja kantsleriga

President Kaljulaid kõneles Austria presidendi ja kantsleriga © Mattias Tammet/Presidendi kantselei

01.12.2020

President Kersti Kaljulaid pidas täna videokõnelused Austria presidendi Alexander Van der Belleni ja liidukantsler Sebastian Kurziga, kellega räägiti koroonakriisist, aga puudutati ka kliimamuutusi ning digiteemat ning olukorda Valgevenes.

„Rääkisime Austria riigijuhtidega sellest, et praegu on kogu maailma fookus majandusel ja vaktsiinide valmimisel, aga vaadata tuleks ka pandeemiast kaugemale ja mitte lasta mööda võimalust digitaalsete ja keskkonnasäästlike muutustega edasi liikumiseks,„ selgitas president Kaljulaid.  

Eesti riigipea avaldas veelkord nii president Van der Bellenile kui ka kantsler Kurzile kaastunnet novembri alguses Viinis toimunud järjekordse terrorirünnaku pärast. „Terrorile ei ole mingisugust õigustust ja me ei saa lasta sel moel oma ühiskondi lõhkuda. Peame seisma euroopalike väärtuste eest ja terrorismi ennetamine ning selle vastu võitlemine peab olema ELi ühine eesmärk ja jagatud vastutus,“ rõhutas president Kaljulaid.

Arutati ka murettekitavaid arenguid Valgevenes, kus Eesti riigipea rõhutas, et Valgevenes toimuv peab olema jätkuvalt nii Euroopa Liidus kui laiemalt teemana laual, kuna süvenenud on vägivaldsed rünnakud rahumeelsetele meeleavaldajatele.

Lisaks arutati kahepoolsete suhete hetkeseisu ning väljavaateid. 2021. aastal tähistavad Eesti ja Austria diplomaatiliste suhete aastasada.