- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja neli seadust

18.11.2020

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist, töövaidluse lahendamist, maksualast teabevahetust ning tähtpäevi puudutavad seadusemuudatused.

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist puudutavate muudatustega viiakse praegu Politsei- ja Piirivalveameti struktuuriüksusena tegutsev rahapesu andmebüroo üle Rahandusministeeriumi valitsemisalasse iseseisvaks valitsusasutuseks alates 1. jaanuarist 2021.

Töövaidluse lahendamise seaduses muudetakse töövaidluskomisjoni (TVK) kaasistujate töö tasustamise põhimõtteid ja täpsustatakse õigusselguse huvides kehtivat korda.

Koroonaviirusest tingitud eriolukorraga kaasnenud majandusraskuste ületamise hõlbustamiseks leppisid Euroopa Liidu liikmesriigid Nõukogu  direktiiviga (EL) 2020/876 kokku, et liikmesriigid võivad piiriüleste skeemide alase teabevahetuse alguse kuue kuu võrra edasi lükata ja see muudatus viiakse sisse ka maksualase teabevahetuse seadusesse. Teabevahetus puudutab piiriüleseid skeeme, mis võimaldavad maksude agressiivset planeerimist, vara tegeliku kasusaaja peitmist või raskendavad pangakontode alast teabevahetust. Senise õiguse kohaselt tuleks maksunõustajatel, pankadel ja maksumaksjatel hakata skeemide kohta maksuhaldurile teavet edastama alates 31. juulist 2020, nüüd on uus tähtaeg 31. jaanuar 2021.

Pühade ja tähtpäevade seaduses ning Eesti lipu seaduses täiendatakse riiklike tähtpäevade loetelu lastekaitsepäevaga, mida tähistatakse 1. juunil. Samuti lisatakse lastekaitsepäev ja vanavanemate päev lipupäevade loetellu. 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.