- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas Poola kolleegiga kolme mere tippkohtumisel saavutatut

President Kaljulaid arutas Poola kolleegiga kolme mere tippkohtumisel saavutatut © Annika Haas

19.10.2020

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Tallinnas Poola presidendi Andrzej Dudaga, kes tuli Eestisse kolme mere tippkohtumisele. Arutelu keskendus tippkohtumise tulemustele, meie riikide kahepoolsetele suhetele ning koostööle NATOs.

President Kaljulaidi sõnul on pandeemia avaldanud mõju kõigi meie ühiskondadele ja majandustele ning kolme mere algatus koos Euroopa Liidu taastumiskavaga saavad aidata meil taastuda. Poola riigipea tänas ühena kolme mere initsiatiivi algatajana Eestit kolme mere eduka ja tulemusrikka eestvedamise eest.

Rääkides piirkonna julgeolekust ja koostööst NATOs lausus president Kaljulaid, et tal on hea meel, et Poola õhuvägi oli jaanuarist aprillini Ämaris ja nad on alati oodatud Eestisse tagasi.

Pikemalt peatuti veel olukorral Valgevenes ja ühiselt nõustuti demokraatlike ja vabade valimiste vajalikkuses.

Räägiti veel ka koostööst energia ja transpordiühenduste loomisel ning majanduskoostööst. Poola on Kesk-Euroopa riikide hulgas Eestil kõige olulisem väliskaubanduspartner ja mitmed Eesti ettevõtted on juba sisenenud Poola turule. Täna avab Poola president ka taasloodud Poola-Eesti kaubandustööstuskoja.

Rohkem pilte kohtumisest leiate siit: www.flickr.com/photos/187379675@N08/albums/72157716528724503

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.