- Reset + Prindi

Eestisse saabub ametlikule visiidile Bulgaaria president

14.10.2020

Esmaspäeval saabub Eestisse ametlikule visiidile Bulgaaria president Rumen Radev koos abikaasa Desislava Radevaga. 19. oktoobril osaleb president Radev kolme mere tippkohtumisel ning 20. oktoobril jätkub ametlik visiit kohtumistega president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase ja Riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga.

19. oktoobril korraldab Eesti virtuaalse kolme mere tippkohtumise, kus osalevad üle veebi mitmed Ida- ja Kesk-Euroopa riigipead, Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier ning Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo. Tallinnasse tulevad kohale Bulgaaria ja Poola presidendid. Bulgaaria on järgmise kolme mere tippkohtumise korraldaja ning esmaspäevasel pressikonverentsil annab president Kaljulaid kolme mere sündmuse korraldamise õiguse sümboolselt president Radevile üle.

Teisipäeval toimub ametliku visiidi pidulik vastuvõtutseremoonia presidendi kantselei ees, presidentide kohtumine ja pressikonverents. Seejärel kohtub president Radev Eesti peaministri Jüri Ratase ja Riigikogu spiikri Henn Põlluaasaga. Bulgaaria president külastab visiidi käigus veel NATO küberkaitsekoostöö keskust ning e-Eesti esitluskeskust.