- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Portugali kaitseministriga

29.09.2020

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Portugali kaitseministri João Gomes Cravinhoga, et arutada koostööd NATOs, Euroopa julgeolekut ning digikoostööd. Kohtumine keskendus Eesti ja Portugali koostööle NATOs. Vabariigi Presidendi sõnul toetub Eesti Portugali teadmistele ja kogemustele, mis puudutab Euroopa lõunapoolse piirkonna ohutegureid ning avaldas lootust, et Portugal usaldab samamoodi meie kogemusi siinse regiooni ohtude hindamisel.

Portugal on neli korda osalenud NATO Balti õhuturbe missioonil Leedust. President Kaljulaidi sõnul on Portugali õhuväelased väga oodatud NATO õhuturbemissioonile ka Ämari lennubaasi.

Räägiti ka Portugali ja Eesti koostööst digivaldkonnas ning küberjulgeoleku alal. Portugal ja Eesti teevad aktiivset koostööd e-valimiste, e-tervise ning e-residentsuse valdkondades.

Kohtumisel arutati ka maailmas aktuaalseid konflikte, sealhulgas Armeenia ja Aserbaidžaani vahel puhkenud sõjategevust Mägi-Karabahhi regioonis, Mali olukorda ning Valgevenes toimuvat.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.