- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Valgevene opositsiooni esindajatega

16.09.2020

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Pärnus Valgevene opositsiooni esindajate Veronika ja Valeri Tsepkaloga.

 „Valgevene rahvas nõuab vabade ja õiglaste valimiste kaudu vägivalla lõpetamist ja demokraatlike põhiõiguste austamist. Valgevenelastel peab olema õigus ise oma tee valida ja me oleme siin nendega solidaarsed,“ ütles president Kaljulaid.

Kohtumisel räägiti Valgevenes viimastel nädalatel toimunust ja mida saab Euroopa Liit ja lääs teha selleks, et hoida suveräänset Valgevenet ja tema kodanikke. „Võimude jätkuv vägivald rahumeelsete meeleavaldajate vastu ja oma inimeste sõjalise jõuga ähvardamine peab lõppema. Eesti ja mina isiklikult teeme omalt poolt kõik, et hoida Valgevenes toimuvat rahvusvahelise tähelepanu all,“ rõhutas riigipea kohtumise järel.

Valgevene opositsiooni esindaja ja endine diplomaat Valeri Tsepkalo oli Valgevene valimistelt kõrvale jäetud presidendikandidaat. Tema abikaasa Veronika liitus seejärel oma staabiga Svetlana Tihhanovskaja kampaaniaga.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.