- Reset + Prindi

Kaljulaid arutas naaberriikide kolleegidega koroonakriisi arenguid

Kaljulaid arutas naaberriikide kolleegidega koroonakriisi arenguid © Vabariigi Presidendi Kantselei

16.03.2020

President Kersti Kaljulaid kõneles täna telefonitsi ja videosilla vahendusel oma Balti, Poola, Soome ja Vene kolleegidega, kellega räägiti peamiselt igas riigis koroonaviirusega toimunud arengutest ja riikide meetmetest viiruse leviku mahasurumiseks. Samuti arutati, kuidas tagada kõikide riikide kodanike võimalikult valutu kojujõudmine.

 Riigipeade virtuaalkohtumistel jõuti ühisele arusaamisele, et väga oluline on tagada kaupade liikumine üle piiride, sest eriti väikeriikide jaoks on oluline kaupade piiriülese liikumise jätkumine, kuna probleemid tarneahelates löövad kõige valusamini just väiksemaid riike. Vestlustes Läti presidendi Egils Levitsi, Leedu presidendi Gitanas Nausėda, Poola presidendi Andrzej Duda ja Soome presidendi Sauli Niinistöga rõhutati, et selle tagamiseks tuleb teha koostööd nii omavahel kui ka ühiselt Euroopa Liidu tasandil. Samuti arutati koroonakriisi võimalikku mõju riikide ja kogu regiooni majandusele ning meetmeid, mida iga riik plaanib rakendada.

Ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga arutati olukorda mõlemas riigis ja vajadust tagada kodanike ja elamisluba omavate inimeste sujuv ja kiire kojujõudmine. President Putin tänas Eesti riigipead selle initsiatiivi võtmise eest ja lepiti kokku, et suheldakse ka edaspidi vajadusel kiirelt ja operatiivselt. Lisaks lepiti kokku ka kontaktisikute määramiseks Eesti saatkonnas Moskvas ja Vene saatkonnas Tallinnas, et aidata kaasa protsesside operatiivsele koordineerimisele. Riigipead arutasid põgusalt ka hetkel juunisse planeeritud soome-ugri kongressiga seonduvat.

Video vestlusest Leedu ja Läti riigipeadega: https://drive.google.com/open?id=17796eK-UR4vRaQ6_4wqfSGUrGQk9o0ST

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.