- Reset + Prindi

President Kaljulaid: loodame Montenegro peatsele ühinemisele Euroopa Liiduga

President Kaljulaid: loodame Montenegro peatsele ühinemisele Euroopa Liiduga © Birgit Püve

10.03.2020

„Eesti oli 2006. aastal esimene riik, kes lõi Montenegroga diplomaatilised suhted. Saime oma toetust uuesti kinnitada, kui heiskasime Montenegro lipu päeval, mil ta ühines NATOga. Loodan väga, et saame seda korrata ka siis, kui Montenegro ühineb Euroopa Liiduga, ja et see päev ei ole kaugel tulevikus,“ ütles Eesti riigipea Montenegro presidendi Milo Djukanovićiga kohtumise järel.

„Eesti jätkab diplomaatilisi jõupingutusi, eriti märtsis toimuval ELi tippkohtumisel, et arutada liidu edasist laienemist, sest see annab suuna kogu Lääne-Balkani piirkonnale. Meie peaminister ja valitsus teevad selle piirkonna jaoks positiivsete tulemuste saavutamise nimel kõvasti tööd,“ ütles Eesti riigipea.

Eesti on ka valmis jagama oma reformikogemusi Montenegroga, eriti sellistes kriitilistes valdkondades nagu õigusriik, demokraatlike institutsioonide ülesehitamine ja digiareng, lisas president Kaljulaid.

Lisaks keskenduti arutelul küberturvalisusele ja räägiti ka Montenegro peatsest liitumisest NATO küberkaitsekoostöö oivakeskusega. „Kuid meie küberkoostöö ei piirdu ainult tippkeskusega. Eesti ettevõtetel CybExer ja DefSecIntel on konkreetsed ettepanekud Montenegro võimete arendamiseks rohujuuretasandil,“ selgitas president Kaljulaid. Eesti riigipea tänas ka Montenegro presidenti riigi panuse eest NATO lahingugruppi Lätis, mis aitab kaasa meie piirkonna turvalisusele.

Montenegro president Milo Djukanović on täna Eestis ühepäevasel ametlikul visiidil, mille käigus kohtub veel peaminister Jüri Ratasega ning külastab NATO Küberkaitsekoostöö Keskust, e-Eesti Esitluskeskust ja E-riigi Akadeemiat.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.