- Reset + Prindi

President Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Ameerikas

02.03.2020

President Kersti Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus kohtumised Washingtonis keskenduvad suvel Eestis toimuva Kolme Mere tippkohtumise ettevalmistustele ning New Yorgis on fookuses ÜRO julgeolekunõukoguga seotud teemad.

Riigipea on Washingtonis 2.–4. märtsini, kus kõneleb Ameerika-Iisraeli Avalike Suhete Komitee (AIPAC) kongressil digi- ja küberteemadel, kohtub Rahvusvahelise Valuutafondi juhi Kristalina Georgievaga ning president Trumpi administratsiooni esindajatega – vanemnõunik Jared Kushneri, president Trumpi riikliku julgeolekunõuniku Robert O’Brieni ja nõuniku Ivanka Trumpi, justiitsminister William Barri ja aseenergiasekretäri Dan Brouilette’iga.

Samuti on kohtumised Development Finance Corporation juhi Adam Boehleri ning Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja liikmetega. Riigipea osaleb ka mõttekodade Atlantic Council ja Heritage Foundation Kolme Mere tippkohtumise-teemalistel ümarlaudadel.

Sel suvel esmakordselt Eestis toimuv Kolme Mere tippkohtumine toob siia riigipead, äriliidrid ja tippametnikud nii Euroopast kui ka Ameerikast. Kolme Mere algatuse eesmärk on edendada koostööd eelkõige energia-, transpordi- ja digitaalsektorite taristute arendamiseks. Kui seni on Kolme Mere põhitähelepanu saanud taristu- ja energiaküsimused, siis Tallinnas keskendutakse eraldi digitaliseerimisele ja targale ühenduvusele. Kolme Mere algatusega on tänaseks liitunud 12 Euroopa Liidu riiki, mis jäävad Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahele – Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Olulised partnerid on Euroopa Liit, Ameerika Ühendriigid ja Saksamaa.

„Tallinna tippkohtumise ja ärifoorumi eel on hea võimalus tutvustada nii president Trumpi administratsioonile kui ka potentsiaalsetele regiooni investeerijatele, milline on meie nägemus suvisest sündmusest, aga see on ka hea võimalus tutvustada potentsiaalsetele investoritele Eesti digilugu ja mida meie tänane keskkond võimaldab,“ selgitas Vabariigi Presidendi välisnõunik Lauri Kuusing.

Washingtonile järgneval töövisiidil New Yorgis osaleb riigipea naiste ja laste tervise eest seisva liikumise Every Woman Every Child juhtkomitee kohtumisel, president Kaljulaid on 2018. aastast liikumise kaasjuht. Lisaks on planeeritud kokkusaamine ÜRO asepeasekretäri Amina Mohammediga ning Kolme Mere-teemaline ümarlaud kohalike ettevõtjatega.

Riigipea saabub tagasi Eestisse laupäeval.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.