- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas Soome kolleegiga Balti-Põhjamaade koostööd ning ühiseid taastuvenergia ja kliimaneutraalsuse eesmärke

President Kaljulaid arutas Soome kolleegiga Balti-Põhjamaade koostööd ning ühiseid taastuvenergia ja kliimaneutraalsuse eesmärke © Mattias Tammet/presidendi kantselei

06.02.2020

Soomes töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna Helsingis oma Soome kolleegi president Sauli Niinistöga, kellega arutati Balti-Põhjamaade koostööd, ühiseid taastuvenergia ja kliimaneutraalsuse eesmärke ja Kolme Mere Algatuse tippkohtumist.

"Eesti ja Soome eriline side tähendab, et meil on ka erilised võimalused aina süvenevaks koostööks teemadel, mis meid vältimatult puudutavad ning milles saame olla maailmas suunanäitajad. Ühised arusaamad Läänemere ja Arktika kaitsmise olulisusest ja süsinikuemissiooni vähendamisest meil juba on, edasi tuleb liikuda praktiliste meetmetega," ütles riigipea kohtumise järel.

Pärastlõunal külastab president Kaljulaid Euroopa hübriidohtude vastast oivakeskust ning uuenduslikku programmeerimiskooli Hive. Õhtul promoveeritakse Eesti riigipea Helsingi Rootsi Majanduskõrgkoolis Hanken toimuval tseremoonial kõrgkooli audoktoriks.

Vabariigi President naaseb Eestisse täna hilisõhtul. 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.