- Reset + Prindi

Riigipea andis kolmele Eesti diplomaadile eluaegse suursaadiku auastme

02.02.2020

President Kersti Kaljulaidi tunnustas Tartu rahu 100. aastapäeva eel Eve-Külli Kala, Simmu Tiiki ja Jonatan Vseviovi pühendumust Eesti huvide eest seismisel ja andis neile eluaegse suursaadiku diplomaatilise auastme.

„Klassikaline diplomaatia, mis tõi meile 100 aastat tagasi suure võidu, on ajas muutunud. Täna hõlmab see lisaks riikide kahepoolsetele suhetele ka keerulist manööverdamist meie huvide kaitsmisel ja kompromisside leidmisel keerulisel rahvusvahelisel maastikul. See eeldab meie diplomaatidelt head vaistu, vilumust, läbirääkimisoskust ning suure pildi nägemist. Suursaadiku diplomaatiline auaste on tunnustuseks pikaajalise pühendumuse eest Eesti riigi väärtuste ja huvide eest seismisel ning kodanike õiguste kaitsmisel laias maailmas,“ ütles riigipea otsuse järel.

Eve-Külli Kala töötab Eesti välisteenistuses alates 1992. aastast ja on hoidnud Eesti huve suursaadikuna Tšehhis, Austrias, Slovakkias, Kosovos ning esindanud meid ÜRO, OSCE ja teiste välisorganisatsioonide juures.

Simmu Tiik on Eesti välisteenistuses alates 1993. aastast ja töötanud diplomaadina Taanis, suursaadikuna Iirimaal, Venemaal, Norras ja Islandil. Hetkel esindab ta Eestit nõunikuna Moldovas.

Jonatan Vseviov on Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides, kus ta ka oma varasema karjääri jooksul kahel korral diplomaadina töötas. Lisaks välisteenistusele on ta täitnud erinevaid ametikohti Kaitseministeeriumis, töötades seal viimati asekantsleri ja kantslerina.

Alates 1991. aastast on presidendid andnud suursaadiku eluaegse diplomaatilise tiitli 39-le Eesti karjääridiplomaadile.   

 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.