- Reset + Prindi

Riigi teenetemärkidega tunnustatakse 114 inimest

Riigi teenetemärkidega tunnustatakse 114 inimest
Riigipea digiallkirjastas otsuse Antarktikas laeva Admiral Bellingshausen pardal.
© Timo Palo

28.01.2020

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 114 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärkidega tunnustatakse Eesti inimesi ja meie toetajaid välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Noblessneri valukojas Tallinnas.

Riigipea allkirjastas teenetemärkide otsuse digitaalselt Antarktikas purjelaeva Admiral Bellingshausen pardal. President Kaljulaid on seal töövisiidil, kus osaleb Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud ekspeditsioonil, mis on pühendatud Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisele.

Teenetemärkide pildid (suures formaadis) leiate siit.

Kommunikatsiooniosakond
631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Teenetemärkide saajad 2020:

Riigivapi III klass
Ardo Hillar Hansson – Eesti Panga endine president

 

Valgetähe III klass
Martin Järveoja – autosportlane
Siim Valmar Kiisler – ÜRO keskkonnaassamblee president 2018–2019
Enn Lust – keemik, akadeemik, Tartu Ülikooli professor
Maarjo Mändmaa – hoolekande edendaja, endine riigiametnik
Lavly Perling – endine peaprokurör
Kristjan Port – ausa spordi edendaja, tervise- ja sporditeadlane, Tallinna Ülikooli professor
Ott Tänak – autosportlane

 

Valgetähe IV klass
Kaarel Aluoja – hariduse ja kohaliku elu edendaja Järvamaal
Andres Alver – arhitekt, Eesti Kunstiakadeemia professor
Ruth Annus – e-residentsuse arendaja, riigiametnik
Lille-Astra Arraste – rahvatantsutraditsiooni hoidja
Kalle Elster – heategevuse edendaja, ettevõtja
Argo Ideon – ajakirjanik
Andrei Ivanov – kirjanik
Ülle Juht – kohaliku elu edendaja Valgamaal
Heli Jürgenson – koorijuht
Vahur-Üllar Kersna – teleajakirjanik
Paavo Kivine – spordiajakirjanik ja kirjastaja
Rainer Kivisäk – riigiametnik
Enn Kose – teatrielu edendaja Viljandimaal
Leev Kuum – majandusteadlane
Kuldar Leis – ettevõtluse edendaja
Toomas Liiva – prokurör
Hellar Lill – sõjaajaloo tutvustaja ja uurija
Urmas Lips – mereteadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Liivi Loide – kohtunik
Peeter Perens – koorijuht, laulupeotraditsiooni hoidja
Jaanus Peri – ettevõtja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
Ülar Ploom – tõlkija
Otto Richard Pukk – ettevõtluse edendaja
Enel Pungas – rahvastikutoimingute arendaja, riigiametnik
Anneli Rants – keelekümbluse edendaja
Triin Soone – lastekirjanduse tutvustaja
Tanel Toom – režissöör ja stsenarist
Alfred Vassilkov – ettevõtja
Juhan Viise – ettevõtja, kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal
Ahto Vili – põllumajanduse edendaja

 

Valgetähe V klass
Ljubov Agapova – näitleja
Juhan Anupõld – noorte spordi edendaja
Ene Ehrenpreis  – koduloouurija
Anneli Helmann – kohtutõlk
Els-Reet Himma – laulja
Nikolai Järveoja – orienteerumisspordi edendaja
Ene Järvik – koorijuht ja muusikaõpetaja
Peeter Jürgens – näitleja
Margus Konnula – kirjanik ja tõlkija, võro kultuuri hoidja
Ilma Krenstrem – eesti keele hoidja Abhaasia piirkonnas, õpetaja
Piret Kriivan – raadioajakirjanik, eesti keele ja kultuuri hoidja
Olga Kublitskaja – käsitöötraditsiooni hoidja
Jüri Kulasalu – kultuurielu edendaja Tartus
Merike Kull – liikumise harrastuse hoidja
Krista Kumberg – raamatukoguhoidja, lastekirjanduse tutvustaja
Harry Kõrvits – näitleja ja muusik
Urve Landers – eestluse hoidja Prantsusmaal
Raili Lao – õpetaja, füsioterapeut
Toomas Lasmann – dubleerija
Asta-Virve Libek  – sordiaretaja
Ruuda Lind – eripedagoog
Rein Luning – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Marju Länik – laulja
Reeli Mišiniene – logopeed
Karmo Männik – põllumajandusettevõtja
Kuno Männik – teedeinsener, teehoiu edendaja
Tõnu Naissoo – helilooja ja muusik
Viive Noor – kunstnik
Ago Pajur – ajaloolane
Marget Pähkel – rahandusspetsialist, riigiametnik
Ahto Raudoja – kohaliku elu edendaja Setomaal
Leon Reitsak – maadlustreener
Harda Roosna – kohaliku ajakirjanduse hoidja Hiiumaal
Vadim Rõvlin – vähemusrahvuste koostöö korraldaja
Jorma Sarv – EV100 välisprogrammi vedaja
Mihkel Smeljanski – näitleja ja laulja
Tatjana Šor – ajaloouurija ja -talletaja
Kristiina Tambets – geeniteadlane
Tarmo Tiisler – spordiajakirjanik
Tanel Tuuleveski – alpinist ja polaarrändur
Lehte Tuuling – alushariduse ja õuesõppe edendaja
Jüri Vlassov – näitleja ja laulja
Jüri Voodla – rahvaspordi edendaja

 

Valgetähe medal
Aare Arand – raudteelane

 

Eesti Punase Risti II klass
Ruth Kalda – peremeditsiini edendaja, Tartu Ülikooli professor
Riin Kullaste – veredoonorluse edendaja

 

Eesti Punase Risti III klass
Margo Klaos – laiapindse riigikaitse edendaja, päästeametnik
Mare Lintrop – radioloog
Margo Orupõld – lähisuhtevägivalla ohvriabi edendaja, ettevõtja
Erika Saluveer – psühhiaater
Piret Veerus – naistearst, kriisiabi edendaja

 

Eesti Punase Risti IV klass
Ülle Alanurm – perearst, hoolekande edendaja
Piret Aus – erivajadustega inimeste abistaja, kultuurikorraldaja
Konstantin Borzenkov – vereandja
Kai Kimmel – proviisor
Marina Sidorova – ämmaemand, kriisiabi korraldaja
Joosep Vaikma – vereandja

 

Eesti Punase Risti V klass
Arvo Ausin – vereandja
Liivi Laos – hingeabi edendaja
Luive Merilai – hingeabi edendaja
Gunnar Pae – vereandja
Aivo Poolak – vereandja

 

Kotkaristi II klass
Indrek Sirel – Kaitseväe juhataja asetäitja, kindralmajor

 

Kotkaristi IV klass
Aron Kalmus – tegevväelane, kolonel
Valdo Kraam – kaitsepolitseiametnik
Andres Ratassepp – kaitsepolitseiametnik

 

Kotkaristi V klass
Igor Milovidov – politseiametnik, politseikapten
Jaanus Peet – politseiametnik, politseileitnant
Ege Ülend – politseiametnik, politseimajor

 

Kotkaristi raudrist
Enno Ottis – kaitseliitlane, vanemseersant

 

Maarjamaa Risti III klass
Nicholas Bryan Gurr – julgeolekualase koostöö edendaja, Ühendkuningriik
Normunds Mežviets – Eesti-Läti koostöö edendaja
Christopher Painter – küberjulgeolekualase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriigid

 

Maarjamaa Risti IV klass
Lars-Eric Boreström – Eesti aukonsul Göteborgis, Rootsi

 

Maarjamaa Risti V klass
Frédéric Guiraud – Eesti toetaja Prantsusmaal
Mónika Segesdi – tõlkija, eesti kultuuri vahendaja Ungaris