- Reset + Prindi

President Kaljulaid alustab täna Tšiili visiiti

Ametlikul visiidil Tšiilis.
Ametlikul visiidil Tšiilis.
© Tšiili presidendi kantselei

16.01.2020

Vabariigi President alustab täna ametliku kahepoolse visiidiga Tšiili, kus kohtub kahe päeva jooksul nii Tšiili presidendi, parlamendi esimehe kui mitmete ettevõtjate ja ametkondadega. Visiidi fookuses on koostöö küber- ja digivaldkonnas ning kliimaküsimused.

Visiit algab vastuvõtutseremoonia ning kohtumisega Tšiili Vabariigi presidendi Sebastián Piñera’ga. Samal päeval on kavas ka kohtumine Tšiili Senati esimehe Jaime Quintana’ga, Eesti ettevõtete siinsete koostööpartnerite CMPC ja Falabella külastused ning Eesti saadiku vastuvõtt. Homme külastab Tšiilis Kriminaalpolitsei Küberkuriteo- ja Küberjulgeoleku Keskust ja osaleb Tšiili Rahvusliku Küberjulgeoleku Instituudi avamisel. Seejärel külastab Santa Maria Ülikooli ning Tšiili Rahvuskongressi ning kohtub senaator Kenneth Pugh’iga, kes on Tšiili Senati Eesti sõprusrühma juht, senati Antarktika komitee esimees ja küberkeskuse loomise eestvedaja.

Seejärel suundub president Kaljulaid riigi lõunaosas asuvasse Punta Arenase linna, kus külastab esmaspäeval Antarktika Instituuti.

Riigipead saadab ametlikult visiidil Riigikogu Eesti-Tšiili sõprusrühma esimees Ivari Padar. Delegatsiooni kuuluvad ka Eesti e-residentsuse programmi juht Ott Vatter ning mitmete Eesti ettevõtete esindajad.

Eesti ja Tšiili vastastikusest huvist digikoostööd arendada on riigipea välispoliitika nõunik Lauri Kuusing varem rääkinud: „Kui Eesti on maailma digitiiger, siis Tšiili on Ladina-Ameerika selle valdkonna vedur, nii et koostöökohti on meil üksjagu. Samuti tegutseb Tšiilis mitmeid Eesti ettevõtteid, kelle tegevusele saab riigipea omalt poolt õla alla panna.“

Tšiilist suundub Vabariigi President edasi töövisiidile Antarktikasse.


Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.