- Reset + Prindi

Vabariigi President kuulutas välja üheksa seadust

19.12.2019

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja üheksa seadust. Teiste seas said riigipea allkirja 2020. aasta riigieelarve seadus ja valimisagitatsiooni puudutav seadusemuudatus. 

Välireklaami keelu kaotamist puudutavat seadusemuudatust (51 SE) välja kuulutades ütles riigipea, et 2005. aastast kehtinud piirang võidi küll kehtestada õilsal eesmärgil – raha osakaalu vähendamiseks poliitilise võimu saavutamisel ja reklaami vähendamiseks avalikus ruumis – ent täide see ei läinud ja nii tunnustas riigipea Riigikogu, kes sellest oma aja ära elanud sättest loobus.

Välja kuulutatud 2020. aasta riigieelarve seaduse (82 SE) kohaselt on tuleva aasta riigieelarve kulude maht 11,6 miljardit eurot ning tulude maht 11,8 miljardit eurot. Lisaks kuulutas president Kaljulaid välja tulumaksuseaduse muudatused (106 SE), mis puudutavad eelkõige sünnitus- ja koondamishüvitisi, toetusi lasterikastele peredele ning täiendavat maksuvaba tulu alates kolmandast lapsest. Samuti said allkirja riigilõivuseaduse, isikut tõendavate dokumentide seaduse ja konsulaarseaduse muudatused (78 SE), millega muutuvad dokumentide taotlemise riigilõivud välisesindustes, ka kehtestatakse riigilõiv dokumentide väljastamise eest Eesti välisesinduses või aukonsuli kaudu.

President Kaljulaid kuulutas täna välja veel rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist puudutavad seadusemuudatused, (8 SE), millega muutuvad virtuaalvääringu teenusepakkuja tegevusloa saamise nõudeid, et vähendada nende teenustega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise ning muude kuritegude toimepanemise riske; sigarettide ja suitsetamistubaka aktsiisi ning väikeõlletootjate aktsiisisoodustust ning kuumutatud tubakatoodete määratlust puudutavad aktsiisiseaduse muudatused (80 SE); meretöö seaduse ja meresõiduohutuse seaduse muudatused (56 SE), mille kohaselt peab reeder alla 24 meetri pikkustel kalalaevadel töötavate isikutega sõlmima meretöölepingu; Euroopa kodanikualgatust puudutavad muudatused (74 SE), millega on igal vähemalt 16-aastasel õigus anda allkiri toetusavaldusele, mille eesmärk on mõjutada ELi poliitika kujundamist; ja maksualase teabevahetuse muudatused (89 SE), mis aitavad maksuhalduritel saada paremini infot ELi ja kolmandate riikide maksuseaduste vahelisi lünki kuritarvitavate agressiivsete maksuplaneerimise skeemide kohta.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.