- Reset + Prindi

Presidendi kantselei ees avati jõulumets

Presidendi kantselei ees avati jõulumets © Mattias Tammet/presidendi kantselei

06.12.2019

Täna avati Kadriorus Vabariigi Presidendi Kantselei ees koostöös RMK-ga valminud jõulumets, kus saab lugeda huvitavaid fakte metsa ja kuuskede kohta, näha selleaastast presidendi jõulukaarti ning meisterdada heade soovidega jõuluehteid.

Presidendi kantselei ette on toodud killuke Eesti metsast, kus vahelduvad väikesed puuhakatised suurematega. Puude hulgas on RMK puukoolist pärinevaid verinoori, pisut vanemaid ja juba noorukiikka jõudnuid metsast pärit kuuski ja mände. Erineva vanusega puud väljendavad eluringi põhiolemust – kõik elav siin ilmas kasvab ja saab pidevalt vanemaks, igal põlvkonnal on täita oma roll, kõik rollid on olulised. Kestmiseks vajame erinevaid põlvkondi, vajame koosolemist ning vajame mõistlikku tasakaalu olemasoleva säilitamise ja kasutamise vahel.

Metsas kulgeva jalgraja äärde on paigutatud tarkuseteri/infokilde metsast ja metsa väärtusest ning valitud puud on tähistatud nende vanusega. Kasutatavad kuuse- ja männiistikud istutatakse hiljem Eesti metsa, suurematest puudest tehakse valitud organisatsioonile küttepuud.

Jõulumetsa ideelahenduse töötas välja Exporabbit, valguse kavandas Indrek Leht. Metsa saab vaatama tulla 6. jaanuarini.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.