- Reset + Prindi

President Kaljulaid on töövisiidil Poolas

Liidrite Foorum Varssavis.
Liidrite Foorum Varssavis.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

12.12.2019

President Kersti Kaljulaid on täna visiidil Poola Vabariigis, kus ta osaleb koos Poola presidendi Andrzej Dudaga Varssavis toimuval Liidrite Foorumil, kus arutatakse Poola ja Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukogus ning võtab president Dudalt sümboolselt üle ÜRO julgeolekunõukogu Ida-Euroopa riikide grupi liikme teatepulga. Poola oli ÜRO julgeolekunõukogu valitud liige aastatel 2018 ja 2019, Eesti alustab oma kaheaastast perioodi julgeolekunõukogus 1. jaanuaril 2020.

Eesti riigipea arutab ka oma Poola kolleegiga meie riikide kahepoolseid suhteid, koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides, regiooni julgeolekut ning Euroopa Liidu idapartnerluspoliitikat.

Päeva teises pooles räägib president Kaljulaid Poola Rahvusvaheliste Suhete Instituudis Kolme Mere Algatusest ja Tallinnas 2020. aasta juunis toimuva tippkohtumise ettevalmistustest. Kolme Mere Algatus ühendab 12 Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahel asuvat Euroopa Liidu liikmesriiki ning selle partnerid on Euroopa Liit, Saksamaa ja Ameerika Ühendriigid. Algatuse eesmärgiks on edendada dialoogi ja majanduskoostööd regiooni energia-, transpordi- ja digitaalsektorite taristute arendamiseks.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.