- Reset + Prindi

President Kaljulaid osaleb Pariisi Rahufoorumil

President Kaljulaid osales koos teiste riigipeade ja rahvusvaheliste organisatsoonide juhtidega president Macroni pakutud Rahufoorumi õhtusöögil Élysée palees.
President Kaljulaid osales koos teiste riigipeade ja rahvusvaheliste organisatsoonide juhtidega president Macroni pakutud Rahufoorumi õhtusöögil Élysée palees.
© Prantsusmaa Presidendi Kantselei

11.11.2019

President Kersti Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Pariisis, kus osaleb president Macroni kutsel Pariisi Rahufoorumil ja kõneleb UNESCO peakonverentsil ning e-valitsemist puudutaval GovTech tippkohtumisel.

Pariisi Rahufoorum on Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni initsiatiivil alguse saanud kogunemine, kuhu tulevad kokku riigijuhid, rahvusvaheliste organisatsioonide ja kodanikuühiskonna esindajad üle ilma, et leida üheskoos praktilisi lahendusi meid ees ootavatel väljakutsetele. Teist korda toimuv foorum keskendub kliima, küberjulgeoleku ja hea valitsemistava teemadele ning president Kaljulaid esineb seal tehisintellekti puudutavas aruteluringis. President Kaljulaid osaleb ka koos teiste riigipeade ja rahvusvaheliste organisatsoonide juhtidega president Macroni pakutud Rahufoorumi õhtusöögil Élysée palees.

Lisaks osaleb riigipea ka UNESCO 40. peakonverentsi avaüritusel, kus räägib ühiskonda digivapustavatest tehnoloogiatest. Samuti peab president Kaljulaid ettekande Eesti Pariisi saatkonna, EASi ja France Digital Health ühisel e-tervise teemalisel konverentsil. Prantsusmaal on lähiaastail plaanis hakata kasutama mitut sellist teenust nagu juba Eestis kasutusel, näiteks digitaalsete retseptide ja saatekirjade süsteem ja Eesti jagab siin oma kogemusi.

Rahvusvahelisel e-valitsemise teemalisel era- ja avalikus sektoris toimetajaid koondaval GovTech tippkohtumisel räägib riigipea sellest, kas Eesti digimudelit on võimalik üle kanda ja millised on digiühiskonna ees seisvad väljakutsed, sealhulgas andmekaitse, usaldus ja küberohtudega toimetulek.

President Kaljulaid osaleb ka Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike kooli ÉNA (École Nationale d'Administration) kursuse lõpuaktusel, mille patroon ta on ja räägib noortele tippjuhtidele ühtlasi vajadusest mõtestada ümber haridus digiühiskonnas. Varem on kursuse patroonideks olnud näiteks EL-i Brexiti läbirääkija Michel Barnier, endine Euroopa Ülemkogu president Herman van Rompuy, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning Prantsusmaa endine president Valery Giscard d’Estaing.

President Kersti Kaljulaid saabub tagasi Eestisse neljapäeva hilisõhtul.


Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.