- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas Pariisis Euroopa kaitsekoostöö tulevikku

 President Kaljulaid arutas Pariisis Euroopa kaitsekoostöö tulevikku © Vabariigi Presidendi Kantselei

President Kersti Kaljulaid osales täna Pariisis Elysee palees toimunud lõunasöögil, kus Prantsusmaa juhitud Euroopa kaitsevalmiduse algatusse panustavate riikide valitsus- ja riigijuhid arutasid Euroopa kaitsekoostöö tuleviku üle.

"On väga positiivne, et Euroopa Liit on võtmas aina suuremat vastutust oma kodanike julgeoleku ja kaitse korraldamisel. Samas tuleb seda teha viisil, mis ei dubleeriks NATO-t, vaid säilitaks senist tugevat Atlandiülest sidet. Seetõttu võiks üheks Euroopa Liidu kaitsekoostöö tulevikusuunaks olla end seni väga hästi õigustanud Euroopa Liidu ümberjagamismehhanismide laiendamine kaitsevaldkonnale," ütles president Kaljulaid.

Samuti arutasid riigi- ja valitsusjuhid ka Venemaad, Arktikat, küberjulgeolekut ja tehnoloogia tulevikku puudutavate küsimuste üle.

Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni initsiatiivil kokku kutsutud Euroopa kaitsevalmiduse algatuses osalevad Eesti, Ühendkuningriik, Saksamaa, Belgia, Holland, Taani, Soome, Hispaania, Portugal ja Rootsi. Algatuses osalevad riigid vahetavad omavahel infot piirkondliku julgeoleku, Saheli-aluse Aafrika, ühisoperatsioonidel osalemise jms teemal.

Samuti osaleb Eesti Prantsusmaa juhitaval operatsioonil Barkhane Malis. Prantsuse kaitseväelased panustavad ka Eestis paiknevasse NATO lahingugruppi.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.