- Reset + Prindi

President Kaljulaid Lätis: üheskoos oleme alati võidukad

President Kaljulaid Lätis: üheskoos oleme alati võidukad © Vabariigi Presidendi Kantselei

22.06.2019

Balti riikide vabadust saame edukalt hoida vaid ühiselt ja koostöös meie liitlastega nagu me seda tegime ja võitsime 100 aastat tagasi, lausus president Kersti Kaljulaid täna Võnnu lahingu aastapäeva tähistamisel Cēsises.

„Võidud meie vabadussõdades tõestasid, et Eesti ja Läti rahvad väärivad iseseisvust ja oma riiki. Tõestasid, et meie riikide väiksus, keeruline geopoliitiline asend ning pea lootusetuna näiv olukord ei ole ületamatuks takistuseks, kui me vaid ise tahame ja julgeme oma vabaduse eest seista. Kaotades ollakse alati üksi. Üheskoos oleme alati võidukad,“ ütles Eesti riigipea.
 
President Kaljulaid osales täna koos oma Läti kolleegi Raimonds Vējonisega Võnnu lahingu 100. aastapäeva tähistamisel Cēsisise piirkonnas. Hommikul avasid presidendid Skangali lahingu mälestuskivi ning asetasid pärjad Vabadussõja mälestusmärgile Liepas.
 
„Saame täna tähistada võitu, kuid peame mäletama ka hinda, mida meie eelkäijad Vabadussõjas maksma pidid ning neid tuhandeid sõdureid, kes enam lahinguväljadelt koju ei naasnud,“ lausus riigipea Skangali lahingu mälestuskivi avades.

 
Kommunikatsiooniosakond
631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.