- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas oma Horvaatia kolleegiga kahe riigi koostööd

18.06.2019

Eesti ja Horvaatia riigipead rääkisid koostööst majanduses ja digivaldkonnas, aga ka Euroopa Liidus, seda eriti seoses Horvaatia eelseisva Euroopa Liidu eesistumisega. „Nii Eesti kui Horvaatia pooldavad Euroopa Liidu edasist laienemist ja Eestile on oluline, et laienemisarutellu oleksid kaasatud kõik riigid, mis näitavad üles tahet reformida ja jagada meiega sama väärtusruumi — sealhulgas ka meie idapartnerluse riigid Gruusia ja Ukraina,“ lausus president Kaljulaid tänasel kohtumisel Eestisse ametlikule visiidile saabunud Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga.

Vabariigi Presidendi sõnul väärtustavad Eesti ja Horvaatia avatust, mis toob endaga kaasa innovatsiooni ja julgust globaalselt tegutseda ja seetõttu on ka mitmetel Eesti ettevõtetel huvi siseneda Horvaatia turule — näiteks tegutsevad seal juba Bolt, Goswift ja Funderbeam.

Eesti riigipea tänas ka Horvaatiat panuse eest meie piirkonna turvalisusesse, osaledes NATO laiendatud kaitsekoostöös Poolas ja Leedus. Horvaatia liitub ka NATO küberkaitsekeskusega ning saadab esimese eksperdi siia juba augustis.

Kohtumisel arutati pikemalt veel kolme mere algatust, energiajulgeolekut ja võimalusi teha koostööd digivaldkonnas. Järgmiseks kohtub Horvaatia riigipea Toompeal Eesti peaministri ja Riigikogu esimehega. Siis asetab president Grabar-Kitarović pärja Vabadussamba jalamile ja külastab Maarjamäe memoriaali. Õhtul pakub president Kaljulaid Horvaatia presidendi auks piduliku õhtusöögi Viimsis Eesti Sõjamuuseumis.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.