- Reset + Prindi

Vabariigi President on sel nädalal töövisiidil Saksamaal, Sloveenias ja Ameerika Ühendriikides

Õhtu algas Berliinis, kus toimub Saksamaa Tööstuste Liidu aasta olulisim konverents Saksamaa Tööstuse Päev, mille üheks peakõnelejaks oli president Kaljulaid.
Õhtu algas Berliinis, kus toimub Saksamaa Tööstuste Liidu aasta olulisim konverents Saksamaa Tööstuse Päev, mille üheks peakõnelejaks oli president Kaljulaid.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

03.06.2019

President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Saksamaale, kus kohtub liidukantsler Angela Merkeliga ning esineb Saksamaa töösturitele. Kolmapäeval osaleb riigipea Sloveenias Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel ning töönädala lõpus osaleb New Yorgis ÜRO julgeolekunõukogu liikmete valimisel.

Täna ja homme toimub Saksamaal Berliinis Saksamaa tööstuste liidu aasta olulisim konverents Saksamaa Tööstuse Päev, mille üheks peakõnelejaks on president Kaljulaid. Konverentsil on kavas ka riigipea kohtumine liidukantsler Merkeliga.

Kolmapäeval osaleb Vabariigi President Sloveenias Ljubljanas nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumisel, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead.

Neljapäeval jätkub töövisiit Ameerika Ühendriikides, kus riigipea osaleb ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimisega seotud sündmustel. Reedel algavad New Yorgis ÜRO peakorteris hääletused, mille tulemusel selguvad, kes kuuluvad aastatel 2020-21 julgeolekunõukogusse. Eesti jaoks on see esimene kord pürgida ÜRO Julgeolekunõukogusse ning Eesti konkureerib hääletusel Rumeeniaga.

Tagasi kodumaale jõuab riigipea pühapäeval.

 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.