- Reset + Prindi

Kaljulaid rõhutas Zelenskõiga kohtumisel korrupitsioonivastase võitluse tähtsust

Kaljulaid rõhutas Zelenskõiga kohtumisel korrupitsioonivastase võitluse tähtsust © Vabariigi Presidendi Kantselei

20.05.2019

Täna Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi ametisse vannutamisel osalenud ning seejärel uue presidendiga töökohtumise pidanud president Kersti Kaljulaid rõhutas korruptsioonivastase võitluse tõhustamise ja majanduskeskkonna usaldusväärsuse suurendamise olulisust Ukrainas.

President Kaljulaid õnnitles president Zelenskõid ametisse asumise puhul ning avaldas oma kolleegile jätkuvat toetust Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-suunalistel püüdluste osas. „Ukraina kuulub Euroopasse ja Euroopa ei tohi unustada, et Ukrainas käib sõda ning Krimm on jätkuvalt okupeeritud,“ ütles Vabariigi President. 

Samas tõi riigipea välja, et kogu läänemaailm jälgib pingsalt uue riigipea esimesi samme nii võtmeametikohtade täitmisel kui poliitikate kujundamisel. „Välisinvesteeringuid mittesoosiv majanduskeskkond ja ka kohati takerduv korruptsioonivastane võitlus on probleemid, mis takistavad Ukraina arengut ja inimeste jõukuse kasvu. Ametisse asunud riigipeal on hea võimalus nüüd näidata, et Ukraina püsib jätkuvalt valitud kursil nende probleemidega võitlemisel,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Ukraina kolleegiga.

Vabariigi President oli täna töövisiidil Ukrainas, kus osales president Zelenskõi ametisse vannutamisel ning kohtus riigipeaga. Lisaks toimus Kiievis kolme Balti presidendi ja Ameerika Ühendriikide energeetikaministri Rick Perry töökohtumine.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.