- Reset + Prindi

President Kersti Kaljulaid nimetas ametisse Eesti Panga presidendi Madis Mülleri

03.05.2019

Eesti Panga ja selle presidendi roll on varustada meid sõltumatu ekspertiisiga riigirahanduses toimuva kohta ning näha seda, mis tuleb kurvi taga ja meie mõjutab, ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadriorus Madis Mülleri ametisse nimetamisel.

„Eesti Panga – ja kindlasti on see asutus, mis on paljuski ka oma juhi nägu – roll on hoida meie raha stabiilne, teha väga heal tasemel rahvusvahelist koostööd ning varustada ühiskonda sõltumatu ekspertiisiga majanduse ja rahanduse vallas. Eesti Pangal peab olema võime näha, mis tuleb kurvi taga ja temalt oodatakse autoriteetset ja sõltumatut hinnangut majanduses toimuvale, tehtule ja kavatsustele,“ ütles president Kaljulaid.

Riigipea lisas, et Eesti Pank ei tee küll majandus- ega eelarvepoliitikat, aga kindlasti on keskpangal ja selle presidendil roll selles, et muuta meie riigirahanduse- ja majandusteemalisi debatte sisukamaks ja kvaliteetsemaks.

Eesti Panga presidendi ametiaeg on seitse aastat ja see on ühekordne.

Madis Müller on töötanud Eesti Panga asepresidendina alates 2011. aastast, enne seda oli ta aastatel 2006–2011 firma International Finance Corporation (IFC) portfellijuht, tegeledes aktsiainvesteeringutega.

Perioodil 2003–2006 töötas ta Maailmapanga juures Põhjamaade-Balti valijaskonna tegevdirektori nõuniku ja vanemnõunikuna. Varem on ta töötanud ka pea- ja rahandusministri majandusnõunikuna ning konsultandina. Alates 2014. aastast on ta ka Euroopa Keskpanga järelevalvenõukogu (SSM) nõukogu liige.

Ta on alates 2011. aastast ka Eesti Panga esindaja erinevates rahvusvahelistes foorumites, sealhulgas Euroopa Liidu Nõukogu majandus- ja rahanduskomitee, Euroopa Keskpanga turu infrastruktuuride kõrgetasemeline töörühm, euro jaemaksete nõukogu ja Põhja-Balti valijaskonna rahandus- ja finantskomitee Rahvusvahelises Valuutafondis (IMF).

Mülleril on USA George Washington University juures magistrikraad rahanduses, mille ta sai 2006. aastal. 1999. aastal lõpetas ta rahvusvahelise ärijuhtimise, panganduse ja rahanduse eriala Estonian Business Schoolis. Tal on ülemaailmne Financial Risk Manager (FRM) litsents ning ka Chartered Financial Analyst (CFA) litsents.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 6321 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.