- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutas belglaste kuninga Philippe I-ga julgeolekuküsimusi

02.04.2019

Täna lõuna ajal võttis president Kersti Kaljulaid Kadriorus vastu Eestisse töövisiidile saabunud belglaste kuninga Philippe I. Töökohtumisel keskenduti peamiselt julgeolekuküsimustele.

President Kaljulaid tänas kohtumise alguses belglaste kuningat Belgia panuse eest NATO ühise julgeoleku tagamisel. Alates jaanuarist teenib Tapal Ühendkuningriigi poolt juhitud NATO lahinggrupis ligi 300 Belgia kaitseväelast. Samuti on belglased korduvalt panustanud Balti õhuturbesse, olles seejuures 2004. aastal esimene siia oma hävituslennukid saatnud riik.

Riigijuhid vahetasid kohtumisel mõtteid julgeolekuolukorra üle nii meie regioonis kui laiemalt. „Kuigi otsene oht mõnele NATO liikmesriigile on väike, on meie kõigi huvides näidata maailmale, et NATO on ühtne ja kaitseb oma julgeolekut ühiselt. Nii meil Tapal kui mujal Baltimaades ja Poolas teenivad liitlaste väed ongi selge signaal sellest ühtsusest,“ ütles president Kaljulaid kohtumisel.

Lisaks arutati küberjulgeoleku ja hübriidohtudega seonduvat, aga ka Euroopa Parlamendi valimiste eel riikide ees seisvaid väljakutseid.

Belglaste kuningas Philippe I on täna Eestis töövisiidil. Lisaks kohtumisele Vabariigi Presidendiga külastab kuningas ka e-Eesti esitluskeskust ning Tapal teenivaid Belgia vägesid. Belglaste kuningat saadab visiidil Belgia välis- ja kaitseminister Didier Reynders.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.