- Reset + Prindi

Vabariigi Presidendi kliimanõunikuks saab Timo Palo

01.04.2019

Tänasest asub Vabariigi Presidendi kliimanõunikuna tööle meteoroloog ja polaaruurija Timo Palo.

Timo Palo on lõpetanud Tartu Ülikooli geograafina ja keskendunud polaarkliima uurimisele. Ta on osalenud erinevates kliima, keskkonna ja polaaralade uurimisega seotud projektides ja teadustegevuses ning viinud läbi uurimisekspeditsioone Arktikasse ja Antarktikasse.

Kliimanõunikuna hoiab ta Vabariigi Presidenti kursis sellega, mis on maailmas seoses kliimamuudatustega toimumas ja annab nõu, mil moel võiks Eesti globaalselt olulisel teemal kaasa rääkida ja mida saaksime riigina ise ära teha. „Probleemi tõsidusest saab inimene enamasti aru siis, kui see teda isiklikult puudutab. Meie elame geograafiliselt ja klimaatiliselt võrdlemisi turvalises paigas. Ent me jagame planeeti ja vastutame selle käekäigu eest ühtemoodi võrdselt kõigi teistega,“ selgitas Palo.

Timo Palo on varasemalt töötanud ka TÜ geograafia osakonna spetsialistina ja teinud kaastöid ERR-i keskkonnasaatele Osoon. Alates 2013. aastast on ta MTÜ Arktos juhatuse liige, mis viib läbi praktikume ja kliima- ning keskkonnateemalisi loenguid ettevõttetes ja koolides.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.