- Reset + Prindi

President Kaljulaid on kahepäevasel töövisiidil Argentiinas

Kõnelemas ÜRO konverentsil lõunapoolkera riigijuhtidele innovatsiooni ja infotehnoloogiliste lahenduste kasutamisest riikide arengus.
Kõnelemas ÜRO konverentsil lõunapoolkera riigijuhtidele innovatsiooni ja infotehnoloogiliste lahenduste kasutamisest riikide arengus.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

20.03.2019

President Kersti Kaljulaid on täna-homme töövisiidil Buenos Aireses, kus kõneleb ÜRO konverentsil ja kohtub Argentiina presidendi ning ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) juhiga. Lisaks on kavas mitmed kahepoolsed kohtumised riigijuhtidega, et arutada Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogusse.

President Kaljulaid esineb täna riigikõnega ÜRO konverentsil lõunapoolkera riigijuhtidele, kus räägib innovatsiooni ja infotehnoloogiliste lahenduste kasutamisest riikide arengus. Lisaks kohtub riigipea täna Argentiina presidendi Mauricio Macriga, kellega arutatakse riikide kahepoolseid suhteid ja koostöövõimalusi.

Neljapäevasel kohtumisel ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) juhi Achim Steineriga räägitakse Eesti ja UNDP koostööprojektist, mis on eelkõige suunatud arengumaadele ja näeb digimuutust kui jätkusuutliku arenguvõimalust. Koostööprojekt sai alguse 2018. aasta oktoobris ja selle Eesti-poolne elluviija on E-Riigi Akadeemia.

Lisaks toimub mitmeid kahepoolseid kohtumisi riigijuhtidega, kellele president Kaljulaid tutvustab Eesti plaane ja kogub toetust Eesti kandideerimisele ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks aastateks 2020–2021. Eesti kampaania sai avapaugu 2017. aasta juulis ja kulmineerub juuni alguses, mil 193 ÜRO riiki Eesti kandidatuuri üle hääletavad. Julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks saamiseks tuleb Eestil koguda 129 poolthäält ja edestada konkurenti Rumeeniat.

Riigipea saabub tagasi Eestisse laupäeval.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.