- Reset + Prindi

Laupäeval Maarjamäel: tänukummardus aktiivsetele inimestele ning võimalus saata lähedastele eriline postkaart

19.02.2019

Sel laupäeval toimub Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali juures Vabariigi Presidendi algatatud üritus „Eesti südames. Me hoiame nõnda ühte“, millega avaldatakse tänu julgetele ja tegusatele Eesti elu eestvedajatele läbi aja. Ürituse raames saavad soovijad saata erikujundusega tasuta postkaardiga häid soove oma lähedastele ning osaleda memoriaali tutvustavatel ekskursioonidel.

„Eesti südames. Me hoiame nõnda ühte“ kutsub avaldama tänu aktiivsetele inimestele, kes erinevatel aegadel on andnud panuse Eesti elu kujundamisse ning hoidma sidet nendega, kes meile kallid. Üritus on tasuta ning kõik huvilised on oodatud osalema.

„Vabariigi aastapäeva eel teeme kummarduse kõigile, kes on Eestit südames kandes võtnud eestvedaja rolli oma erialal või kodukohas,“ selgitas president Kaljulaid. „Astuda ette ja võtta vastutus, et vajalik tehtud saaks, nõuab alati üksjagu julgust ning on olnud aegu, kus selle julguse eest on tulnud maksta oma vabaduse või eluga. Täna saame vabas Eestis nende tööd jätkata ning olgu see ilus sündmus mitte kurvastamiseks, vaid tänuks ja loodetavasti ühe sooja traditsiooni algus,“ lisas riigipea.      

Koostöös Omnivaga on valminud ka erikujundusega postkaart, mida kohaletulnud saavad memoriaali juurde püstitatud pop-up postkontorist tasuta saata oma lähedastele üle maailma.

Sündmus algab 23. veebruaril kell 10, kui avatakse pop-up postkontor. Alates kella 10.30 on soovijatel võimalik osaleda Eesti Mälu Instituudi tasuta ekskursioonidel, kus räägitakse aastatel 1940–1991 valitsenud kommunistliku režiimi ohvritele pühendatud memoriaali loomisloost. Kell 11.00 kõnelevad sündmusel Vabariigi President, Kuusiku ja Iira külade külavanem Ants Kuningas ning Tallinna Reaalkooli abiturient Kai Vallikivi, kelle perekond repressioonides kannatas. Peale kõnesid jätkuvad tasuta ekskursioonid ning erikujundusega kaarte on võimalik saata kuni kella 12.30ni. Riigipea asetab ka memoriaalile küünla ja kõik teisedki on oodatud sama tegema.

„Eesti südames. Me hoiame nõnda ühte“ ürituse korraldajaks on Vabariigi Presidendi Kantselei koostöös Välisministeeriumi, Eesti Mälu Instituudi, Vabamu ja Omnivaga.

Kommunikatsiooniosakond
631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.