- Reset + Prindi

President Kaljulaid osaleb täna algaval Müncheni julgeolekukonverentsil

15.02.2019

President Kersti Kaljulaid osaleb tänasest pühapäevani Münchenis toimuval iga-aastasel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil, kus esineb Ukraina tulevikku puudutaval arutelul ja räägib noortefoorumil tehnoloogiadiplomaatiast.

Täna õhtupoolikul osaleb president Kaljulaid koos NATO asepeasekretäri Rose Gottemoelleriga avalikul arutelul NATO@70, kus vaadatakse tagasi alliansi 70-aastasele tegevusele ning räägitakse, kuidas ollakse kohanenud muutunud julgeolekuolukorraga. Laupäeval on Eesti riigipea peakõneleja Müncheni iga-aastasel Ukraina arutelul, mis keskendub sel aastal märtsis toimuvatele presidendivalimistele, julgeolekuolukorrale riigis ja vajadusele jätkata reformide ning õigusriigi tugevdamisega. Arutelust võtavad osa ka presidendikandidaadid Julia Tõmošenko ja Anatoliy Grytsenko.

Pühapäeval on president Kaljulaid aukülaline traditsioonilisel Müncheni noortefoorumil, kus kõneleb tehnoloogia mõjust välispoliitikale. Varasematel aastatel on foorumil esinenud näiteks endine Ameerika Ühendriikide diplomaat ja poliitik ning Nobeli rahuauhinna laureaat Henry Kissinger, Saksamaa poliitik ja eelmine rahandusminister Wolfgang Schäuble ning ka president Toomas Hendrik Ilves.

Lisaks on kolme päeva jooksul plaanis mitmed kahepoolsed kohtumised ja kümmekond intervjuud nii rahvusvahelisele kui kodumaisele meediale.

Müncheni julgeolekukonverents on olulisim atlandiülene julgeoleku- ja välispoliitika alane arutelu, kus sel aastal räägitakse muude teemade seas ka sellest, kui enesekindlalt Euroopa Liit oma tulevikku vaatab. Samuti on arutluse all relvastuskontrolli tulevik ja kaitsepoliitiline koostöö ning kliimamuutuste ja tehnoloogia arengu mõju sisepoliitikale. Konverentsil osalevad kümned riigipead ja valitsusjuhid, suurettevõtete juhid, mõttekodade esindajad ja valdkonna teadlased.

 

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.