- Reset + Prindi

Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 112 inimest

Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 112 inimest
Valgetähe IV–V klass
© Vabariigi Presidendi Kantselei

29.01.2019

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi Keskuses. Rohkem infot teenetemärkide saajate kohta leiate Eesti Tänab 2019 lehelt.

Kommunikatsiooniosakond
631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Teenetemärkide saajate nimekiri:

Riigivapi III klass
Heiki Loot – endine riigisekretär, Riigikohtu liige
Priit Pikamäe – Riigikohtu esimees

Valgetähe III klass
Irina Embrich – epeevehkleja
Heiti Hääl – ettevõtluse edendaja, kultuurielu toetaja
Tiit Pruuli – kultuurielu edendaja, ettevõtja
Mark Aivo Takis – ettevõtluse edendaja ja eestluse hoidja Austraalias
Fredi-Armand Tomps – arhitektuuripärandi hoidja
Tarmo Uustalu – arvutiteadlane, akadeemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Kalle Vellevoog – arhitekt

Valgetähe IV klass
Kaja Antons – ettevõtluse edendaja Hiiumaal
Oleg Gross – ettevõtluse edendaja ja autospordi toetaja
Harry Arved Jaako – Eesti aukonsul, Eesti-Kanada suhete edendaja
Mart Juur – kultuuriajakirjanik
Riina Kaljurand – rahvusvahelise koostöö edendaja
Teet Kallakmaa – ettevõtluse ja kohaliku elu edendaja Järvamaal
Madis Kalmet – näitleja ja lavastaja
Kersti Kerstna-Vaks  – kohtunik
Eve Kikas – koolipsühholoog, Tallinna Ülikooli professor
Helja Kirber – õpetaja, eestluse hoidja Soomes
Tiiu Kirsipuu – skulptor
Ljubov Kisseljova – kirjandusteadlane, Tartu Ülikooli professor
Arno Kütt – ettevõtluse edendaja
Andres Lindam – põllumajanduse edendaja
Vivian Loonela  – rahvusvahelise koostöö edendaja
Lauri Madjak – rahvusvahelise koostöö edendaja
Märt Meos – kultuurielu edendaja
Jaak Nigul – ettevõtluse edendaja
Raine Pajo – energeetik
Hille Pajupuu –  keeleteadlane
Ivar Põllu –  lavastaja, kultuurielu edendaja
Kaja Sarapuu – hariduselu edendaja, eesti keele õpetaja
Kristine Tamm – prokurör
Margus Timmo  – kohaliku elu edendaja Setomaal
Toivo Tulev – helilooja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Maaja Vadi – juhtimisteadlane, Tartu Ülikooli professor
Märten Vaikmaa – ettevõtluse edendaja
Martin Villig – ettevõtluse edendaja
Arvo Viltrop – loomaarst, Eesti Maaülikooli professor

Valgetähe V klass
Hene Binsol – erivajadustega laste hariduse edendaja, logopeed
Anne Juust – õpetaja, spordielu edendaja Valgamaal
Kalle Järvekülg  – sisejulgeoleku edendaja
Tuule Kann – pärimusmuusik ja kandleõpetaja
Zinaida Klõga – vähemusrahvuste koostöö edendaja
Jaagup Kreem – muusik
Tiiu Kuurme – kasvatusteadlane, Tallinna Ülikooli õppejõud
Riina Kütt – naiskodukaitsja, kohaliku elu edendaja
Agu Laius – kodanikuühiskonna edendaja
Eerik Leibak – bioloog ja looduskaitsja
Lorina Lestman – eestluse hoidja
Hilju Lillo – ujumistreener
Linda Madalik –  akustik
Tatjana Muravskaja-Loginova – fotokunstnik
Vello Mägi – füüsikaõpetaja, reaalainete populariseerija
Mare Mätas – kultuurielu edendaja Kihnus
Ene Pajula – ajakirjanik
Reet Piiri – eesti rahvarõivakultuuri hoidja ja edendaja
Jaanus Piirsalu – ajakirjanik
Gunta Randla – telekunstnik
Uku Randmaa – avamerepurjetaja
Maret Romani – eestluse hoidja Kaukaasias
Ivar Sibul –  metsateadlane, Eesti Maaülikooli õppejõud
Rain Simmul – näitleja
Maarja-Liisa Soe – EV100 programmi juht
Hans Soll – kalavarude kaitsja, Sindi paisu avamise eestvedaja
Jüri Šaraškin – purjetaja, purjetamise edendaja
Lilian Tambek – Taibukate Teaduskooli eestvedaja, füüsikaõpetaja
Tõnu Tammar – tööõpetuse õpetaja ja metoodik
Urve Uusberg – kohaliku kultuuri- ja hariduselu edendaja Raplamaal
Raul Vaigla – muusik
Jaanus Villiko – kohaliku elu edendaja Narvas
Terje Väisänen – Eesti saatkonna Soomes teenistuja

Valgetähe medal
Arne Kiin – fotograafiaõpetaja
Õie Maiste – kaupluseauto pidaja Lõuna-Eestis

Eesti Punase Risti II klass
Helle Karro – naistearst, Tartu Ülikooli professor
Arne-Lembit Kööp – ortopeed, arstiteadlane

Eesti Punase Risti III klass
Signe Falkenberg – puuetega inimeste abistaja
Katrin Gross-Paju – neuroloog
Kersti Kukk – onkoloog ja naistearst
Orm Porosaar – lastekirurg

Eesti Punase Risti IV klass
Lilli Andrejev – naiste tugikeskuse töö korraldaja Ida-Virumaal
Rait Killandi – vabatahtliku päästeala edendaja
Inna Kramer – Tallinna Lastehaigla Toetusfondi eestvedaja
Anu Lokke – juht- ja abikoerte treener
Made Laanpere – naistearst, ohvriabi korraldaja
Kai Part – naistearst, ohvriabi korraldaja
Kadri Sikk – naha- ja suguhaiguste arst, ohvriabi korraldaja
Rita Ternos – puuetega laste abistaja Narvas

Eesti Punase Risti V klass
Daimar Elp – vereandja
Malle Kingsepp  – vereandja
Margus Oopkaup – puuetega inimeste näitetrupi juhendaja, näitleja
Sirje Tammsalu – vereandja
Aet Urbas – erivajadustega laste abistaja

Kotkaristi I klass
Curtis Michael Scaparrotti – NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, Ameerika Ühendriikide kindral

Kotkaristi III klass
Giles Richard Harris – Eestis paikneva liitlaste kontingendi ülem, Ühendkuningriigi kolonel
Enno Mõts – tegevväelane, kolonel

Kotkaristi IV klass
Silver Andre – tegevväelane, major
Katrin Kaitsa – kaitsepolitseiametnik
Mait Müürsepp  – kaitsepolitseiametnik
Olgert Rõõm – kaitsepolitseiametnik

Kotkaristi V klass
Deiv Bogens – kaitseliitlane, leitnant
Priit Paal –  politseiametnik, politseikolonelleitnant
Kristjan Paesalu – politseiametnik, politseikapten
Andreas Rebane – tegevväelane, staabiveebel

Maarjamaa Risti I klass
Jens Stoltenberg – NATO peasekretär

Maarjamaa Risti II klass
Timo Juhani Soini – Soome Vabariigi välisminister

Maarjamaa Risti III klass
Whitfield Diffie – Ameerika Ühendriikide krüptograaf
Martin Edward Hellman – Ameerika Ühendriikide krüptograaf
Jeffrey David Sachs – Ameerika Ühendriikide majandusteadlane

Maarjamaa Risti IV klass
Borislav Bereza  – Ukraina Ülemraada liige,  Eesti- Ukraina suhete edendaja
Christian Roger Emmanuel de Barillon  – Eesti aukonsul Bordeaux`s Prantsusmaal
Tomáš Fiala – Eesti toetaja Ukrainas, Tšehhi ettevõtja
Horst-Werner Maier-Hunke – Eesti aukonsul Põhja-Rein-Vestfaalis Saksamaal