- Reset + Prindi

Kadriorus esitleti president Toomas Hendrik Ilvesele pühendatud postmarki

20.12.2018

Saja-aastase Eesti Vabariigi riigipeade margisari jõudis lõpule president Toomas Hendrik Ilvesele pühendatud postmargiga.

President Kersti Kaljulaid ütles margiesitlusel, et president Ilves on olnud kindel demokraatia ja isikuvabaduste eest seisja. „Ta ei ole kunagi avatuse ja suletuse väärtuskonfliktis kõhelnud valimast julgelt poolt: valides vabaduse, võrdse kohtlemise ja demokraatlikud väärtused. Ta on teinud seda ka siis, kui see ei ole alati tema enda toetusele kõige paremini mõjunud,“ ütles president Kaljulaid, lisades, et sellega on president Ilves meile kõigil eeskujuks: „Me usume vabadusse. Välise ning sisemise vabaduse vahel on suur seos ja oleme kõik president Ilvese õpilased.“

Riigipeana tegutses president Ilves keerulisel ajal. „Gruusia sõda 2008. aastal ja Ukrainas 2014. aastal alanud sündmused jäid president Ilvese presidentuuri aega. „Toona oli meile eriti oluline nähtavalt ja usutavalt tugevdada liitlassuhteid ja öelda selgelt välja, et usume neisse liitlassuhetesse ja me ei kõhkle. Seda tööd tegi president Ilves innuga ja Eesti hoidis oma kohta rahvusvahelisel areenil kaasarääkija, mitte minemakõndijana, “ selgitas president Kaljulaid.

Täna Vabariigi Presidendi Kantseleis esitletud postmark on viimane Eesti Posti ja Riigikantselei postmargi seerias „Eesti Vabariigi riigipead 1918-2018". 2008. aastal alguse saanud seerias ilmus kokku 19 postmarki, mille kujundaja on Lembit Lõhmus.

President Kaljulaidi kõne täisteksti leiate siit.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.