- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Gruusia parlamendispiikri Irakli Kobakhidzega

President Kaljulaid kohtus Gruusia parlamendispiikri Irakli Kobakhidzega
Kohtumisel Gruusia spiikri Kobakhidzega julgustas president Kaljulaid Gruusiat reformidega jätkama.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

18.12.2018

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Gruusia parlamendispiikri Iraklis Kobakhidzega, kellele kinnitas Eesti toetust Gruusiale ja julgustas jätkama reformide elluviimist.

„Gruusia on teinud head tööd seadusandlike reformide elluviimisel. Riigi üldine demokraatlik ja majanduslik areng on Gruusia tugevaim võimalus ja Euroopasse kuulumise tulevikugarantii. Eesti on siin jätkuvalt Gruusia toetaja ja sõber, meil on omavahel üle kahekümne koostööprojekti ja oleme alati valmis oma kogemusi jagama,“ ütles president Kaljulaid kohtumisel. Gruusia stabiilne areng ja võrdsed võimalused kõigile investoritele aitavad kaasa ka kahe riigi majandussuhete elavdamisele.   

Riigipea õnnitles Gruusiat ka uue presidendi saamise puhul, rõhutades siiski, et polariseerunud valimisskampaania järgselt on oluline panna rõhk kõikide Gruusia inimeste ühendamisele.
Kohtumisel räägiti veel julgeolekust ja kümne aasta möödumisest Venemaa sõjalisest agressioonist Gruusia vastu. „Abhaasia ja Lõuna-Osseetia on osa Gruusia territooriumist ja ühe iseseisva riigi terviklikkust tuleb täiel määral austada,“ ütles president Kaljulaid.

Gruusia spiiker Irakli Kobakhidze viibib Eestis riigikogu esimehe Eiki Nestori kutsel.