- Reset + Prindi

President Kaljulaid tänas Jõhvis aasta vabatahtlikke

President Kaljulaid tänas Jõhvis aasta vabatahtlikke © Mattias Tammet, Vabariigi Presidendi Kantselei

01.12.2018

Vabatahtlikke ei tohiks võtta kui professionaalide aseainet, sest nad ulatavad meile oma abikäe just seal, kus seda kõige rohkem vajame, ütles president Kaljulaid täna aasta vabatahtlike tunnustamisel Jõhvi kontserdimajas.

„Me näeme vabatahtlikke, kes riskivad oma eludega päästes teiste elusid. Vabatahtlikke, kes teevad väga keerulist tööd, aidates neid, kel on raske – olgu haiguse, puude, kiusamise või vägivalla tõttu. Vabatahtlikke, tänu kellele kestavad ja arenevad meie kultuuri- ja spordiharrastused, õpiringid ja talgupäevad. Vabatahtlikke, kes rakendavad oma erialast talenti ning kogemusi lisaks palgatööle seal, kus selle eest maksmine üle jõu käiks,“ rääkis president Kaljulaid.
 
Riigipea selgitas, et vabakond on tõesti nii mõnelgi juhul olnud esimene ärkaja ja kiireim reageerija, kes näitab kätte probleemid ja lahenduse. „Kuid see on ainult osa sellest, miks me vabatahtlikke vajame. Mõelda vabatahtlikest kui amatööridest, keda läheb vaja vaid seni, kuni riik või kohalik omavalitsus pärale jõuab ja asjad enda kätte võtab, pole üksnes ebarealistlik, vaid ka lugupidamatu, sest see ei arvesta väärtusega, mida vabatahtlikud loovad,“ lisas riigipea.
 
Vabatahtlik töö annab palju tagasi nii vabatahtlikele endile, kui ühiskonnale, kus nad toimetavad. „Vabatahtlik töö tugevdab sidemeid inimeste vahel, sellesse haaratud inimesed on tervemad ja õnnelikumad – ja nii on tervemad, sidusamad, turvalisemad, õiglasemad ja õnnelikumad ka ühiskonnad, kus vabatahtlikkus on au sees, sest selliste inimeste pühendumus avaldub ka igal pool mujal,“ rääkis riigipea.

Aasta vabatahtliku tunnustuse saajad leiad siit.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 631 6229