- Reset + Prindi

President Kaljulaid: Eesti on juba 20 aastat toetanud naiste ja laste õiguste eest seisvaid tegevusi

President Kaljulaid: Eesti on juba 20 aastat toetanud naiste ja laste õiguste eest seisvaid tegevusi
President Kaljulaid ja Un Women asedirektor Åsa Regnér.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

01.11.2018

„Olen uhke, et Eestist sai peatselt peale iseseisvumist riik, kes suudab teisi riike aidata. Nüüdseks oleme juba 20 aastat toetanud mitmeid naiste ja laste abistamise organisatsioone nagu UN WOMAN ja UNICEF,“ lausus president Kersti Kaljulaid New Yorgis UN WOMEN asedirektori Åsa Regnériga kohtudes.

Riigipea sõnul on nii naiste õiguste eest seismisel kui laste ja noorte tervisega tegelemisel oluline, et suudaksime mõõta tegevuste mõju ja ulatust. „Paljudes riikides pole isegi korralikku statistikat selle kohta, milline on naiste ja laste tegelik olukord. Liikumise Every Woman, Every Child (EWEC) kaasjuhina on üheks minu eesmärgiks leida paremaid viise olemasoleva tegevuse mõõtmiseks, et saaksime ühelt poolt näidata tulemusi ja teiseks keskenduda tegevustele, mis on efektiivsemad,“ lisas Vabariigi President.

Riigipea kohtus ka UNICEFi tegevjuhi Henrietta Forega, kellega arutati võimalusi, kuidas kasutada digitaalseid lahendusi, et parandada maailma laste tervishoidu, haridust ja turvalisust.

President Kaljulaid viibib Ameerika Ühendriikides töövisiidil, mille käigus ta kohtub veel ÜRO peasekretäri Antonio Guterresiga ning frankofoonia riikide ja Aafrika Liidu riikide ÜRO suursaadikutega, kõneleb Columbia Ülikoolis Eesti digiühiskonnast ning külastab New Yorgi Eesti Kooli.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond
Tel: 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.