- Reset + Prindi

President Kaljulaid Vanuatul: kliimamuutused on julgeolekuoht, mis ohustab terveid rahvaid

President Kaljulaid Vanuatul: kliimamuutused on julgeolekuoht, mis ohustab terveid rahvaid
President Kaljulaid ja Vanuatu peaminister Charlot Salwai.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

23.10.2018

“Mõistame hästi, et kliimamuutused on Okeaania riikide põhiline julgeolekumure, mis ohustab pikemas perspektiivis terveid riike ja rahvaid,” lausus president Kersti Kaljulaid täna Vanuatu peaministrile Charlot Salwaile Eesti julgeolekunõukogu eesmärke tutvustades.

Vabariigi Presidendi sõnul on siin kaunil, kuid kliimamuutustest ohustatud riigis lihtne mõista, kui oluline on meil kõigil panustada keskkonna hoidmisesse ning võimalikult kiiresti minna üle rohelise energia kasutamisele.

Pikemalt räägiti ka koostööprojektidest digivaldkonnas. “E-riigi teenuste pakkumiseks peab riik kõigepealt võimaldama oma kodanikele digitaalse isikutunnistuse, see on ka esimene samm kübejulgeoleku tagamiseks,” lausus president Kaljulaid. „Eesti on alati nõus jagama oma teadmisi digiühiskonna ülesehitamisest ning mul on hea meel, et teie riik juba osaleb Eesti, Austraalia  ja Okeaania väikesaarte e-riigi ja digiühiskonna teemalises koostööprojektis,“ lisas Vabariigi President. Kohtumisel räägiti veel küberjulgeolekust, millele Eesti soovib ÜRO julgeolekunõukogus rohkem tähelepanu pöörata.

President Kaljulaid kohtus täna ka Vanuatu parlamendi spiikri Esmon Saimoniga, välisminister Ralph Regenvanuga ning Port Vila linnapea Albert Sandy Danieliga. Homme sõidab riigipea edasi Fidžile, kus ta kohtub president Jioji Konusi Konrotega ning peaminister Josaia Voreqe Bainimaramaga.

 

Kommunikatsiooniosakond
tel: 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.